Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Útěky, Obrázky z československých dějin a Snoopy

Redakce

Redakce

29. 12. 2011

FOTO: Mr. Paper a literaturaPřírůstky na pultech knihkupectví dnes zahájí Útěky Zdenka Slouky. Jiří Černý představí Obrázky z československých dějin a pro nejmenší máme Můj ty smutku! od Charlese M. Schulze.

FOTO: Mr. Paper a literatura

Zdenek Slouka: Útěky

OBR: Zdenek Slouka: ÚtěkyKniha povídek pod názvem Útěky nepřináší jednotlivé texty, ale prózy, které se vzájemně doplňují tak, aby vytvořily prokomponovaný celek. Zdenek Slouka na konkrétních osudech dvanácti mužů podává svědectví o českém dějinném údělu ve dvacátém století. Neméně zajímavý je i autorův jazyk, úsporný, vážící každého slova a říkající pouze to, co je třeba říci. Děj povídek se odehrává v Čechách i ve světě, jako by chtěl Slouka poukázat na to, že i přes tragickou historii byly jednotlivé osudy Čechů sice odloučené, ale i tak tvoří dohromady cosi společného.

Název: Útěky

Autor: Zdenek Slouka

Počet stran: 232

Nakladatelství: Torst

Rok vydání: 2011

Doporučená cena: 244 Kč

J. Černý, J. Veis: Obrázky z československých dějin

OBR: J. Černý, J. Veis: Obrázky z československých dějinObrázky z československých dějin volně navazují na oblíbené Obrázky z českých dějin a pověstí. Nový titul od nakladatelství Albatros pak hravou, ale výstižnou formou přibližuje novější dějiny naší vlasti – od vzniku republiky v roce 1918 do konce druhé světové války. Kniha je vyprávěním o příznivých časech našeho státu, stejně tak o nelehkých, protektorátních, válečných momentech. Ze známých osobností zmiňuje třeba Masaryka, Beneše, Baťu, Čapka a Voskovce s Werichem.

Název: Obrázky z československých dějin

Autor: Jiří Černý, Jaroslav Veis

Ilustrace: Barbara Šalamounová

Počet stran: 128

Nakladatelství: Albatros

Rok vydání: 2011

Doporučená cena: 229 Kč

Charles M. Schulz: Můj ty smutku!

OBR: Charles M. Schulz: Můj ty smutku!Název knihy Můj ty smutku! odkazuje na hlavního hrdinu ságy Peanuts Charlieho Browna. Právě takto si vždy povzdychne, když propadne depresi, úzkosti a naprosté beznaději. Celý svět se mu občas jeví jako nepřátelské a nepochopitelné místo, kam se mu nedaří zapadnout. Zároveň na sebe ale ochotně bere tíhu tohoto světa, hlavně strasti svých blízkých. Tíží ho pak pocit viny, že jim není schopen pomoci. Svůj heroický boj s osudem však nikdy nevzdává. Má přece svého psa Snoopyho.

Název: Můj ty smutku!

Autor: Charles M. Schulz

Překlad: Petr Onufer

Počet stran: 216

Nakladatelství: Plus

Rok vydání: 2011

Doporučená cena: 279 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Útěky, Obrázky z československých dějin a Snoopy