×
TOPZINE.cz

Knižní novinky: Teorie umění, eseje o přírodě a Holanovy překlady

OBR: výřez z obálky knihy Teorie uměníDnes vám představíme tři nově vycházející knihy, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Zaujme vás Teorie umění Cynthie Freedlantové, Eseje o přírodě, biologii a jiných nepravostech Stanislava Komárka anebo třináctý svazek sebraných spisů Vladimíra Holana?

OBR: výřez z obálky knihy Teorie umění
Teorie umění, Zdroj: archiv nakladatelství Dokořán

V nakladatelství Dokořán vychází titul s názvem Teorie umění. Kniha se snaží odpovědět na elementární otázky typu – co je to umění a jaký má pro nás mít význam. Na 192 stranách se představují odlišné přístupy a teorie, které čtenáře nezahlcují odbornou terminologií a mnohoznačnými pojmy. Autorka Cynthia Freelandová je profesorkou filozofie a vedoucí katedry filozofie na Houstonské univerzitě. Knihu, kterou pro vás do češtiny přeložily Stanislava Jurčíková Suchanová a Tereza Ješátková pořídíte v knihkupectvích za 265 korun.

Přírodní nepravosti

OBR: Obálka knihy Eseje o přírodě, biologii a jiných nepravostech

Biologovi, filozofovi a také spisovateli Stanislavu Komárkovi vychází v nakladatelství Academia titul s názvem Eseje o přírodě, biologii a jiných nepravostech. Kniha vycházející v edici Galileo, která se zaměřuje na přírodní vědy a jejich vliv na naší civilizaci. Titul čítající 360 stran obsahuje soubor autorových esejí z let 1987-2010 a některé z nich vychází knižně poprvé. Doporučená cena knihy je 355 korun.

Pod názvem Spisy – Překlady III se skrývá již třináctý svazek spisů Vladimíra Holana. Titul na 552 stranách přináší další překlady, na kterých Holan pracoval od poloviny třicátých let, kdy se stal i hlavním redaktorem uměleckého časopisu Život. Kniha vycházející v nakladatelství Paseka vás přijde na 549 korun.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..