Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Svět díla Jiřího Ortena, Dobyvatel a Sama doma

Redakce

Redakce

9. 2. 2012

FOTO: ČteníPonořte se do Světa díla Jiřího Ortena z pera Josefa Štochla. Nedim Gürsel nasadí masku Dobyvatele a Jacqueline Wilsonová zůstane Sama doma. TOPZINE.cz představuje knižní novinky!

FOTO: Čtení

Knihy pro chvíle pohody, Zdroj: Barbora Bednaříková, TOPZINE.cz

Josef Štochl: Svět díla Jiřího Ortena

OBR: Josef Štochl: Svět díla Jiřího OrtenaNetradiční kniha si zaslouží i netradiční název. Literární vědec a jazykovědec Josef Štochl nabízí opravdu pronikavé a ucelené dílo o tvorbě Jiřího Ortena. Autor zkoumá Ortenovo dílo z hlediska celistvě poetologického i speciálně versologického. Mezi veškerou literaturou odhaluje Štochl i plagiáty. Dalším překvapivým zjištěním pak zřejmě bude odpověď na otázku, odkud se v Ortenově přednarozeninové a zároveň předsmrtné básni Stromy let vzala její poslední dvě slova lety dvaadvacíti.

Název: Svět díla Jiřího Ortena
Autor: Josef Štochl
Počet stran: 358
Nakladatelství: Torst
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 349 Kč

Nedim Gürsel: Dobyvatel

OBR: Nedim Gürsel: DobyvatelHrdina románu, spisovatel Fatih Haznedar, se uchýlí do staré istanbulské vily na břehu Bosporu pod pevností Bogazkesen, aby si zde užil prázdniny a v klidu napsal román o sultánu Mehmedovi II., dobyvateli Cařihradu. V Turecku však zrovna vypukne vojenský puč a hrdinu nečekaně navštíví militantní aktivistka, která u něj hledá úkryt před pronásledováním. Podobně jako příběh sultána Mehmeda i Fatih sám neunikne bouřlivému vztahu vášně a lásky.

Název: Dobyvatel
Autor: Nedim Gürsel
Překlad: Tomáš Laně
Počet stran: 272
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2012
Doporučená cena: 299 Kč

Jacqueline Wilsonová: Sama doma

OBR: Jacqueline Wilsonová: Sama domaJacqueline Wilsonová názvem své knihy lehce klame. Lily by totiž ráda zůstala sama doma a plnými doušky si užívala svobody. Poté, co máma odjede na dovolenou se svým novým přítelem, se ale ocitne v roli dospělé sestry a musí se zodpovědně postarat o šestiletá dvojčata Bliss a Baxtera a také malou Pixie. Jenže jak si poradí s nápadem, který má ochránit jejich tajemství, tedy co vzít všechny sourozence stanovat do parku? Hlavně zajistit, aby jedli třikrát denně, neměli moc špinavé oblečení a už vůbec je neposílat do školy, aby ono tajemství neprozradili.

Název: Sama doma
Autor: Jacqueline Wilsonová
Překlad: Daniela Feltová
Počet stran: 240
Nakladatelství: BB art
Rok vydání: 2012
Doporučená cena: 199 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Svět díla Jiřího Ortena, Dobyvatel a Sama doma