Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Stieg Larsson, Sue Townsendová a Poslední tanga v Paříži

Redakce

Redakce

4. 6. 2010

Pokud se i na stáncích a internetových knihkupectví rádi setkáváte se starými známými, tak vás určitě potěšíme! Tento týden vás chceme seznámit se Ztracenými deníky Adriana Molea a s posledním dílem trilogie Milenium autora Stiega Larssona. Pokud se chystáte na stáž do zahraničí, pak si určitě přečtěte knihu Zdeňka Viktory Poslední tanga v Paříži.

Ilustrační foto Autor: Martin Koubek, Topzine.cz

Našly se Ztracené deníky Adriana Molea! Našla je Sue Townsendová,do češtiny je přeložila Veronika Volhejnová a vydalo je nakladatelství Mladá fronta. Nové příběhy dospělého, leč stále nezralého Adriana si tak můžou přečíst i čeští čtenáři. Adrian je již otcem, ale (jak se dalo čekat) osamělým. A tak řeší své rodičovské a milostné problémy, bezmocně sleduje strmě stoupající politickou kariéru Pandory Braithwaiteové, její milostné pletky… a obává se roku 2000. Dvousetstránkový deník je k dostání za 299,- Kč.

Larsson, Stieg: Dívka, která kopla do vosího hnízda Zdroj: archív nakladatelství Host

Trocha dobrodružství neuškodí

Fanoušky Stiega Larssona jeho poslední kniha prý opravdu nezklame. Jmenuje se Dívka, která kopla do vosího hnízda, a v překladu Azity Haidarové ho vydalo brněnské nakladatelství Host. – Lisbeth Salanderová se chce pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí zničily život. Ale nebude to mít jednoduché, protože po zasažení kulkou leží na JIPce, a navíc se poblíž nachází i Alexandr Zalaščenko… Knihu, která získala v roce 2008 ocenění The Glass Key za nejlepší dílo severské kriminální literatury, si můžete za 375,- Kč koupit zde, držitelé karty ISIC obdrží 10% slevu.

„Další divoká jízda, která vás nenechá jít spát. Spletité, ale bezchybně zkomponované dílo, prokreslené postavy a jasné morální vyznění.“ (Evening Standard)

Chystáte se na studijní stáž? A víte, co všechno vás tam může potkat? Ne?  V tom případě byste si měli přečíst knížku scénáristy Zdeňka Viktory nazvanou Poslední tanga v Paříži. – Holky, filmy, Paříž, legendární režisér, šílený filmový vědec a studenti z celé Evropy. Tahle partička slibuje přinejmenším zajímavý a nekonvenční příběh. Tuto brožovanou knihu čítající 184 stran vydalo nakladatelství Lidové noviny, koupit si můžete za 169,- Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Stieg Larsson, Sue Townsendová a Poslední tanga v Paříži