Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Skvosty poezie, Umění života a Ostře rudá

Redakce

Redakce

2. 9. 2010

FOTO: Umění života!DOPORUČUJEME! S přicházejícím podzimem se spousta z nás začíná těšit na večery, které strávíme s knížkou a čajem pod dekou. Ale jakou knihu si vybrat, když v Česku vyjde několik tisíc titulů ročně?! Topzine.cz se pro vás pokusil i tento týden vybrat z nabídky nových knih ty, které by vás mohly zajímat: básně Jiřího Koláře, román z lékařského prostředí a další z děl Zygmunta Baumana.

FOTO: Umění života

Z přebalu knihy Umění života, Zdroj: archív nakladatelství Academia

Nakladatelství Academia vydalo v edici 21. století další knihu významného sociologa Zygmunta Baumana. Umění života, jak zní český název knihy, je popisem podmínek, za nichž si spřádáme své životní plány, ale také studií způsob, jakým si svou životní cestu budujeme. Pokud se v dnešní tekuté moderní, individualizované společnosti konzumentů také jaksi ztrácíte, obětujte 275 Kč za 152 stran čtení o tom, jak vidí současnost sociolog Bauman. Za svůj život jste odpovědní jen vy sami, ale třeba vám tato kniha alespoň napoví, kterým směrem se vydat.

Beletrie a poezie

FOTO: Ostře rudáZajímá vás, jaký je to pocit, když máte v rukou život člověka? Anebo se cítí lékař, když řízne skalpelem do lidského těla? Anebo jak se cítí lékařka, kterou během noční služby pozve pacient k sobě do postele? Pokud jste na všechny tři otázky odpověděli ano, pak byste si měli přečíst knihu lékařky Gabriel Westonové, kterou vydalo nakladatelství JOTA pod názvem Ostře rudá. Román čítající 200 stran do češtiny přeložila Radka Kolebáčová, koupit si ji můžete za 228 Kč.

Pod jménem Skvosty poezie vycházejí v nakladatelství Odeon básně Jiřího Koláře, jednoho z nejdůležitějších českých básníků druhé poloviny 20. století. – Jiří Kolář se narodil roku 1914, od  konce druhé světové války žil v Praze, pracoval i v dělnických profesích. Byl členem Skupiny 42, básníkem a vskutku mimořádným výtvarníkem. Za 128 skvostných stran poezie zaplatíte 159 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Skvosty poezie, Umění života a Ostře rudá