Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Sigmund Freud, nymfa a novodobá Lady Macbeth

Redakce

Redakce

16. 12. 2010

FOTO: Vášně mysliProtože zimní večery jsou teď skutečně velice dlouhé, rozhodli jsme se představit vám tři zajímavé romány, které by vám mohly tyto večery nejen ukrátit, ale i zpříjemnit. Nejprve vás seznámíme s románem o Sigmundu Freudovi nazvaným Vášně mysli, dále pak s Přelétavou nymfou, která v mnohém připomíná Nabokovu Lolitu, a nakonec i s románem Serena, který vypráví o ženě posedlé touhou. Příjemné počtení!

FOTO: Vášně mysli

Vášně mysli, Zdroj: archív nakladatelství Jota, Koláž: Miroslav Huptych

První román, který vám dnes představíme, je shrnutím životního příběhu známého zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Autorem této knihy nazvané Vášně mysli, která mapuje jak Freudovo intelektuální zrání a dospívání k psychoanalytickému pohledu, tak jeho osobní život, je spisovatel Irving Stone. Pro nakladatelství Jota přeložil knihu z anglického originálu Jan Sládek a ilustracemi ji doplnil Miroslav Huptych. Román má 996 stran a jeho doporučená cena je 598Kč.

Přelétavá nymfa a novodobá Lady Macbeth

FOTO: Přelétavá nymfaPřelétavá nymfa je románem plným suchého humoru, sarkasmu, slovních hříček a odkazů do světa hudby a filmu padesátých let. Vypráví příběh šestnáctileté Estely, do které se zamiluje známý filmový kritik. Spolu se toulají po havanských tančírnách a užívají si horkých letních nocí. Estela má však se svým kritikem ještě jiné plány… Příběh ne docela nepodobný Nabokově Lolitě napsal Guillermo Cabrera Infante. Doporučená cena této poutavé knihy o 209 stranách, je 269 Kč. Knihu vydává nakladatelství Paseka.

Serena je novodobá Lady Macbeth. Je to žena, která se nezastaví před ničím a všemi možnými prostředky bojuje proti těm, kteří stojí v cestě jejím touhám. Autorem knihy, která čtenáře zavede na horskou samotu v Severní Karolíně konce 20 let, kde vládne krutá, svými zvrácenými touhami posedlá žena, je americký spisovatel Ron Rash. Jak skončí manželské drama se můžete dozvědět na 356 stranách této knihy, kterou koupíte za pohých 348 Kč. Pro nakladatelství Jota knihu přeložila Květa Palowská.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Sigmund Freud, nymfa a novodobá Lady Macbeth