Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Schovejte se před zimou do pelíšku se zajímavou knihou!

Redakce

Redakce

11. 11. 2010

FOTO: Vyděděnec a jiné povídkyMilí čtenáři, lezavá zima už je tady, a s tím asi nic nenaděláme. Můžeme si akorát tak vzít knížku do vyhřáté postele a začátek studeného podzimu si s její pomocí trochu zpříjemnit. Že nevíte jakou? Co třeba soubor povídek H. P. Lovecrafta nazvaný Vyděděnec a jiné povídky, nebo Krkonošskou pouť  Zdeňka Susy, anebo životopisnou knihu o Sidonii Nádherné od autorky Aleny Wagnerové?

FOTO: Vyděděnec a jiné povídky

Vyděděnec a jiné povídky, Zdroj: archív nakladatelství Dokořán

Nakladatelství Dokořán vydává knihu povídek proslulého amerického autora hororových příběhů Howarda Phillipse Lovecrafta, pro jehož tvorbu je typická snová poetika, přehlídka tvorů na rozhraní mezi lidským, zvířecím a nadpřirozeným světem, cynický náhled na svět, okouzlení krásou i suchý humor.  Kniha Vyděděnec a jiné povídky má 245 stran a na jejím přeložení se podíleli Linda Bartošková, Zdeněk Lyčka a Ondřej Neff. Doporučená cena knihy je 245 Kč.

Dvě výjimečné osobnosti – K. H. Mácha  a Sidonie Nádherná

FOTO: Krkonošská pouťMáchovské výročí se blíží, a proto, jak jste si možná již povšimli, vychází v poslední době velké množství publikací věnující se našemu největšímu básníkovi první poloviny 19. století K. H. Máchovi. Ani nakladatelství Susa není výjimkou, vydává totiž knihu Zdeňka Susy nazvanou Krkonošská pouť. Autor se v ní vydává po stopách svého oblíbeného básníka Máchy, prochází jím vyšlapanou cestu  do Krkonoš a zase zpět a pochopitelně o Máchovi vypráví mnoho zajímavého. Bohatě ilustrovaná kniha má 368 stran a koupíte ji za  380 Kč.

Nakladatelství Argo vydalo knihu Aleny Wagnerové nazvanou Sidonie Nádherná. Autorka na 216 stranách knihy mapuje pohnutý život jedné velice zajímavé ženy, baronky Sidonie Nádherné, která je známá především jako přítelkyně básníka J. M. Rilka a nevěsta před Bohem divadelníka K. Krause. O jejích životních osudech, které byly poznamenány dějinnými událostmi od rozpadu Rakousko-Uherska přes nacistictickou okupaci až ke komunistickém převratu v roce 1948, se můžete dovědět víc jen za 298 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Schovejte se před zimou do pelíšku se zajímavou knihou!