Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Ruská politka, české dějiny a Mendelův trpaslík

Redakce

Redakce

7. 10. 2010

FOTO: Moc, energie a nový ruský imperialismusDnes vám v knižních novinkách představíme knihu maďarské politoložky Anity Orbánové pojmenovanou Moc, energie a nový ruský imperialismus, dále pak populárně naučnou knihu o českých dějinách nesoucí příznačný název Historie trochu jinak, a nakonec další z bestsellerů Simona Mawera nazvaný Mendelův trpaslík.

FOTO: Moc, energie a nový ruský imperialismus

Moc, energie a nový ruský imperialismus, Zdroj: archív nakladatelství Argo

Maďarská politoložka Anita Orbánová se ve své knize Moc, energie a nový ruský imperialismus zaměřuje na politiku Kremlu. Na 280 stranách charakterizuje jeho vládu a předpovídá možnou budoucnost ruského impéria. Knihu, kterou za průkopnickou označil i historik a spolupracovník prezidenta R. Reagana Richard Pipes, vydává nakladatelství Argo a vy si ji můžete pořídit za pouhých 348 Kč.

Bulvár české historie

FOTO: Mendelův trpaslíkKniha Historie trochu jinak s vtipným podtitulem Převážně nevážně o českých dějinách je, jak už název napovídá, populárně naučnou publikací, která se snaží čtenářům přiblížit zásadní okamžiky českých dějin, a to zábavnou formou. Autorem této knihy, kterou vydává nakladatelství Jota, je Richard Händl. Za 336 vysoce zajímavých a humorných stran zaplatíte jen 298 Kč.

Mendelův trpaslík je jednou z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších knih Simona Mawera, autora bestselleru Skleněný pokoj. Na 278 stranách čteme příběh vědce, který zasvětil svůj život studování genetické poruchy, jež těžce poznamenala jeho samotného. Knihu, kterou vydává nakladatelství Kniha Zlín, koupíte za 339 Kč. Do češtiny ji z anglického originálu přeložil Lukáš Novák.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Ruská politka, české dějiny a Mendelův trpaslík