Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Pravidla umění, povídky Roalda Dahla a eseje Via artis, Via vitae

Redakce

Redakce

27. 1. 2011

FOTO: KnihaV dnešních knižních novinkách vám představíme knihy z různých žánrových i tematických oblastí. Prvním titulem bude soubor esejů kunsthistorika Jaromíra Zeminy − Via artis, Via vitae. Poté přijdou na řadu Pravidla umění sociologa a antropologa Pierra Bourdieua. A na závěr jsme zařadili souborné vydání povídek Roalda Dahla.

FOTO: Kniha

Ilustrační foto, Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Jednomu z nejznámějších českých historiků umění a také spisovateli Jaromíru Zeminovi vychází v nakladatelství Torst kniha s latinským názvem Via artis, Via vitae. Titul na 1 032 stranách představuje autorovy eseje, které jsou provázány jeho vzpomínkovými texty. Spisovatel patří mezi nejvýznamnější české znalce moderního výtvarného umění. Kniha je bohatě doplněna kresbami, fotografiemi, reprodukcemi obrazů a hlavně úplnou bibliografií Zeminova díla. Doporučená cena titulu je 599 Kč.

FOTO: Pravidla umění

Nakladatelství Host vydává knihu nazvanou Pravidla umění od francouzského sociologa a antropologa Pierra Bourdieua. Autor patřil k proudu tzv. kritické angažované sociologie a orientoval se silně empiricky. Pravidla umění představují jednu z jeho pozdních prací. Bourdieu na 496 stranách zkoumá proces osamostatnění literatury a umění ve vztahu k náboženství nebo politice. Svým zaměřením se tak titul dostává na pomezí sociologie a literární vědy. Knihu, kterou pro vás přeložili Petr Kyloušek a Petr Dytrt, koupíte za 349 Kč.

Od A až do Z, tak je nazván první díl souborného vydání padesáti nejlepších povídek britského spisovatele Roalda Dahla. Autor, který se proslavil hlavně svojí tvorbou pro děti, začal psát své první povídky v Americe na konci druhé světové války.  Kniha vycházející v nakladatelství Volvox Globator se řadí k spisovatelově tvorbě pro dospělé. Autor vás osloví svojí tragikou, komikou i uměním vykreslit atmosféru. Titul čítající 495 stran vás přijde na 249 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Pravidla umění, povídky Roalda Dahla a eseje Via artis, Via vitae