Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Poetický listopad si žádá básně!

Redakce

Redakce

4. 11. 2010

FOTO: Mladost - radost...!DOPORUČUJEME! Máme tu první listopadový týden a s ním i první listopadové knižní novinky. V nich vám tentokrát představíme tři žánrově i tematicky jednotné knihy. Všechny se totiž budou nést v duchu poezie! Můžete se těšit na tři básnické sbírky, a to konkrétně na Šiktancův Nesmír, Nerozvěšené obrazy Jana Gabriela, anebo juvenilie J. H. Krchovského nazvané Mladost – radost…

FOTO: Mladost - radost...

Mladost - radost..., Zdroj: archív nakladatelství Větrné mlýny

Nakladatelství Větrné mlýny vydává sbírku prvotin temného knížete české poezie J. H. Krchovského. Mladost – radost… s dodatkem Vybrané juvenilie básníka J. H. Krchovského z let 1978-1981, tak zní název tenké knížtičky o 78 stranách, kterou autor zkomponoval především na základě poptávky svých čtenářů mladší generace. Soubor Krchovského nejlepších jinošských básní, které označil červeným plusem či vykřičníkem samotný Egon Bondy, je k dostání za příjemných 199 Kč.

Nesmír a Nerozvěšené obrazy

FOTO: Nesmír Ani Karel Šiktanc není v poezii žádným nováčkem, jeho básnické dílo totiž čítá od padesátých let již nemalý počet vysoce hodnocených básnických skladeb a sbírek. Ta nejnovější se jmenuje Nesmír a obsahuje básnické texty z let 2007–2010. Tato kniha, kterou vydává nakladatelství Karolinum, je navíc ilustrovaná originální počítačovou grafikou Jana Koblasy, což jí jistě přidává na zajímavosti. 72 poezií a ilustracemi nabitých stran vás bude stát jen 230 Kč.

Jméno Jan Gabriel je možná méně známé,  než jména předchozích dvou básníků, jeho poezie však určitě není méně zajímavou. Nerozvěšené obrazy, v pořadí již čtvrtá sbírka autora, je charakterizována především originální osobitou metaforikou a zároveň svébytným civilismem. Knihu o 80 stranách, kterou vydává nakladatelství Pulchra, je k dostání za 249 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Poetický listopad si žádá básně!