Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Perry Mason, Křik koruny svatováclavské a Tramvaje a tramvajové tratě

Redakce

Redakce

17. 2. 2011

pripad zdrahave modelkyJako každý čtvrtek i dnes vám přinášíme trojici knih, která si nepochybně zaslouží vaši pozornost. Čtenáře detektivek jistě zaujme návrat Perryho Masona. Tramvaje a tramvajové tratě zase potěší nadšence do hromadné dopravy. Úplně na závěr vám představíme Křik koruny svatováclavské Ladislava Jehličky.

FOTO: Případ zdráhavé modelky

Případ zdráhavé modelky, Zdroj: archiv nakladatelství Mladá fronta

Návrat kultovního právníka Perryho Masona, postavy z pera spisovatele E. S. Gardnera, právě proběhl v nakladatelství Mladá fronta. Titul nazvaný Případ zdráhavé modelky pro vás přeložila Daniela Nebelová. Na 224 stranách bude Mason řešit případ sběratele umění, který se dozvěděl, že mu jeho překupník poskytl falzifikát. Vycházející román jistě ocení nejen milovníci detektivek, ale i čtenáři žánrem doposud nedotčení. Doporučená cena knihy je 239 korun.

Historie hromadné dopravy anebo Jehličkovy eseje?

FOTO: Tramvaje a tramvajové tratěV nakladatelství Paseka vychází již druhý díl knihy s názvem Tramvaje a tramvajové tratě. Autor knihy Pavel Fojtík, který se už třicet let věnuje historii městské hromadné dopravy v Praze a momentálně je zaměstnán jako vedoucí archivu Dopravního podniku hlavního města Prahy, nám na 168 stranách ukazuje genezi hromadné dopravy na levém břehu Vltavy a historických měst a obcí, které byly připojeny k Praze po roce 1900. Kniha tak navazuje na první díl, kde je zahrnuto centrum města a Holešovice. Knihu zakoupíte za 329 korun.

Překladateli, spisovateli a politickému vězni z padesátých let Milanu Jehličkovi vychází v současné době kniha s názvem Křik koruny svatováclavské. Titul, který poprvé vyšel samizdatově, nyní vychází v nakladatelství Torst. Jde o studie a eseje, jež byly zatím publikovány pouze časopisecky v exilu a samizdatu a práce dochované v rukopisech. Kniha na 592 stranách nabízí nejen poučení, ale i Jehličkův nezaměnitelný humor. Kniha, jež je doplněna přílohou s fotografiemi, je k dostání za 555 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Perry Mason, Křik koruny svatováclavské a Tramvaje a tramvajové tratě