Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Pátrání po babičce, labužnické příběhy a skrytá svědectví v Máchově díle

Redakce

Redakce

7. 4. 2011

FOTO: Mr. PaperV dnešních knižních novinkách vám představíme titul Marie Magdaléna Novotná-Čudová od autora Jaroslava Šůly, Labužnické příběhy historika Pavla Vašáka a Skrytá svědectví v díle Karla Hynka Máchy Mojmíra Grygara.

FOTO: Mr. Paper

Čtení, čtení, nad to není..., Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Historikovi Jaroslavu Šůlovi vychází v nakladatelství Oftis kniha s názvem Marie Magdaléna Novotná-Čudová. Autor pátrá po reálných osobách, které se staly předlohami pro postavy v Babičce od Boženy Němcové, a sleduje jejich životní příběhy. Na 160 stranách vám kniha nabídne odpověď na otázku, kdo byla „Babička“ doopravdy a jaký byl její osud. Publikace je opatřena poznámkami a soupisem příslušné historické a regionální literatury české, německé i polské. Titul zakoupíte za 249 korun.

Nápady z kuchyně Pavla Vašáka

OBR: Obálka knihy Labužnické příběhy

Titul nesoucí název Labužnické příběhy aneb Učeň mistra Savarina přináší na 184 stranách humorné vyprávění o životě nedávno zesnulého Pavla Vašáka. Literární teoretik, historik a editor vyprávění ze svého života proložil recepty a kulinářskými skvosty více či méně známými. Titul vycházející v nakladatelství Ilsa vás zaujme svým jemným humorem a osobitým spisovatelovým vyprávěním. Knihu seženete na pultech knihkupectví za 249 korun.

V nakladatelství Filosofia vychází titul s názvem Skrytá svědectví v díle Karla Hynka Máchy. Autor knihy Mojmír Grygar je literárním teoretikem a historikem, který publikoval články v Lidových novinách i Tvorbě. Kniha na 184 stranách čtenáři nabízí tři studie věnované rozboru nedopovězených pasáží Máchova deníku, strukturální analýze verše Máje a sémiotice těla v Máchově poezii. Doporučená cena titulu je 145 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Pátrání po babičce, labužnické příběhy a skrytá svědectví v Máchově díle