Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Od stromu k labyrintu, Cestami kulhavého Jákoba a Staré dobré časy

Redakce

Redakce

26. 1. 2012

FOTO: KnihaNové knihy na pultech knihkupectví dnes odstartuje Umberto Eco a Od stromu k labyrintu. Milan Balabán se projde Cestami kulhavého Jákoba a Tom Hodgkinson zavzpomíná na Staré dobré časy.

FOTO: Kniha

Novinky na pultech knihkupectví, Zdroj: Eva Makovská, TOPZINE.cz

Umberto Eco: Od stromu k labyrintu

OBR: Umberto Eco: Od stromu k labyrintuUmberto Eco tentokrát předkládá své studie o historii znakových teorií. Popisuje dva modely encyklopedického poznání, z nichž jeden vychází z ideje stromu (systematického větvení pojmů) a druhý z ideje labyrintu. V dalších kapitolách pak hledá sémiotickou reflexi ve filozofických systémech od Platóna a Aristotela přes Tomáše Akvinského či Viléma Ockhama ke Kantovi, ale nemenší pozornost věnuje rétorickým spisům či kabalisticky založenému učení o kombinatorickém umění.

Název: Od stromu k labyrintu
Autor: Umberto Eco
Překlad: Jiří Pelán
Počet stran: 656
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 698 Kč

Milan Balabán: Cestami kulhavého Jákoba

OBR: Milan Balabán: Cestami kulhavého JákobaMilan Balabán, významný český hebraista, evangelický teolog, religionista a básník, představuje své deníky z let 1982 až 1985. Slouží jako ojedinělé svědectví jak o životě české inteligence v časech normalizace, tak o osobních dramatech svého autora. Balabán byl totiž na začátku normalizace zbaven státního souhlasu k vykonávání duchovní činnosti a dvacet let pracoval v dělnických profesích.

Název: Cestami kulhavého Jákoba
Autor: Milan Balabán
Počet stran: 198
Nakladatelství: Torst
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 228 Kč

Tom Hodgkinson: Staré dobré časy

OBR: Tom Hodgkinson: Staré dobré časyBritský spisovatel Tom Hodgkinson sklidil za své knihy Líný rodič, Jak být líný a Jak být volný velký úspěch. Ve Starých dobrých časech přibližuje zkušenosti ze života na farmě, kde se lenošivým způsobem snaží začlenit do přírodního rytmu pravidelně se střídajících ročních období. V knize se nebojí citovat starověké, středověké či moderní myslitele a snaží se vymanit z nekonečného kolotoče konzumu.

Název: Staré dobré časy
Autor: Tom Hodgkinson
Překlad: Jan Sládek
Počet stran: 258
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 248 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Od stromu k labyrintu, Cestami kulhavého Jákoba a Staré dobré časy