Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Největší show pod sluncem, Dějiny a vyprávění a Základní texty východních náboženství 3

Hana Mazancová

Hana Mazancová

7. 7. 2011

Knižní novinky nám dnes spolu s Richardem Dawkinsem představí Největší show pod sluncem, Kamil Činátl povypráví o Dějinách a vyprávění, závěrem se podíváme na třetí díl Základních textů východního náboženství.

FOTO: Knižní novinky

Knižní novinky, Zdroj: www.sxc.hu

Richard Dawkins: Největší show pod sluncem

OBR: Největší show pod sluncemRichard Dawkins ve své knize s poutavým názvem Největší show pod sluncem hovoří o biologické evoluci nikoli jako o pouhé teorii, ale chápe ji jako skutečnost. Tento miliardy let trvající proces stvořil tak podivuhodné životní formy, že se skutečně jedná o největší show na Zemi. Richard Dawkins, uznávaný britský biolog a zároveň popularizátor vědy, nám představí téma evoluce z několika pohledů, kdy se tento podivuhodný vývoj odehrává přímo před našima očima, například i ve vrtění psího ocasu. Spolu s autorem má čtenář možnost projít si historii od paleontologického záznamu přes molekulární genetiku a vývoj embrya až po domestikaci zvířat.

Český název: Největší show pod sluncem
Název originálu: The Greatest Show on Earth
Autor: Richard Dawkins
Překladatel: Josef Lhotský, Anton Markoš, Roman Šolc
Počet stran: 408
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 499 korun

Kamil Činátl: Dějiny a vyprávění

OBR: Dějiny a vyprávěníKamil Činátl se v této knize zabývá vlivem díla Dějiny národa českého od Františka Palackého na formování českého historického povědomí v 19. a na počátku 20. století. Autor detailním způsobem zkoumá nejen podobu recepce Palackého národních a demokratických myšlenek v krásné literatuře (Alois Jirásek, Karel Herloš, V. B. Třebízský a podobně) a ve výtvarném umění (Josef Brožík, Mikoláš Aleš, Alfons Mucha a tak dále), ale zároveň i jejich uměleckou transformaci pod vlivem změn společenského klimatu v českém a německém kulturním prostředí.

Název: Dějiny a vyprávění
Autor: Kamil Činátl
Počet stran: 384
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 398 korun

Oldřich Král: Základní texty východních náboženství 3: Čínský, japonský a korejský buddhismus

OBR: Základní texty východních náboženství 3Již třetí svazek Základních textů východních náboženství se tentokrát zaměřuje kromě buddhismu čínského také na buddhismus japonský a korejský. Zmíněné texty představují významné aspekty dálněvýchodní filosofické a náboženské kultury a její literární prezentace: Lankavatara sútra, Lotosová sútra, Diamantová sútra, Sútra srdce, Tribunová sútra, Kázání Mistra Yixuana, Traktát o důvěře v srdce, Tribunová sútra Šestého patriarchy; kóanové sbírky Brána bez dveří, Linjiovy a Dongshanovy dialogy; Cesty na Západ (Xuanzang a Wu Cheng‘en); Dógen; čínské, japonské a korejské buddhistické hagiografie a legendy.

Název: Základní texty východních náboženství 3: Čínský, japonský a korejský buddhismus
Autor: Oldřich Král
Počet stran: 360
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 398 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Největší show pod sluncem, Dějiny a vyprávění a Základní texty východních náboženství 3