Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Nebezpečná metoda, Dokonalá nevěsta a Básně a Brundibásně

Redakce

Redakce

16. 2. 2012

FOTO: Mr. PaperJohn Kerr vyzkouší Nebezpečnou metodu. Dokonalou nevěstu vykreslí příběh Sophie Kinsell a poté se podíváme na Básně a Brundibásně od Jiřího Pištory. Ochutnejte knižní menu z kuchyně TOPZINE.cz.

FOTO: Mr. Paper

Knižní menu z kuchyně TOPZINE.cz nabízí vybrané chutě., Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

John Kerr: Nebezpečná metoda

OBR: John Kerr: Nebezpečná metodaKniha nese podtitul Příběh Junga, Freuda a Sabiny Spielreinové. Dílo Johna Kerra je založeno na letech výzkumu a nově objevených dokumentech a popisuje tak začátky psychoanalýzy. Zároveň ale poprvé odkrývá příběh osudové rivality mezi Carlem G. Jungem a Sigmundem Freudem, který poznamenal další vývoj této nové vědní disciplíny. Důvodem byla samozřejmě – avšak mimo jiné – žena. Vývoj analýzy také ovlivnilo to, co se o sobě navzájem její zakladatelé dozvěděli a jak se snažili z těchto informací co nejvíce vytěžit.

Název: Nebezpečná metoda
Autor: John Kerr
Překlad: Manes Mendoza
Počet stran: 640
Nakladatelství: Prostor
Rok vydání: 2012
Doporučená cena: 495 Kč

Sophie Kinsella: Dokonalá nevěsta

OBR: Sophie Kinsella: Dokonalá nevěstaMěsto Oxford dýchá nádhernou letní atmosférou a osmnáctiletá Milly je ochotná přijmout nabídku sňatku od Allana, který tak může zůstat v zemi. A aby vše vypadalo věrohodně, vypůjčí si pro tuto výjimečnou příležitost bílé šaty se závojem a nechá se fotografovat na schodech před matrikou. O deset let později ji čeká další svatba, tentokrát s bohatým a hodným Simonem. Jenže deset let udělalo své a Milly je někdo jiný. Svá tajemství uzamkla sice bezpečně a hluboko, ale i tak ji čtyři dny před svatbou dohonila.

Název: Dokonalá nevěsta
Autor: Sophie Kinsella
Překlad: Daria Dvořáková
Počet stran: 280
Nakladatelství: BB art
Rok vydání: 2012
Doporučená cena: 249 Kč

Jiří Pištora: Básně a Brundibásně

OBR: Jiří Pištora: Básně a BrundibásněBásně a Brundibásně obsahují tři Pištorovy básnické sbírky včetně básní určených dětem, nejpodstatnější esejistické práce i oddíl dokumentů. Paradoxní je, že pokusy o uspořádání této edice mají původ v sedmdesátých letech minulého století. Poté ležela zpracovaná v šuplíku několik desítek let. Tvorba Jiřího Pištory má blízko k existenciální linii české poezie, reprezentované jmény Františka Halase, Vladimíra Holana či Oldřicha Mikuláška. K rysům autorovy poetiky patří také záznam samoty a odcizení a z nich pramenící úzkosti.

Název: Básně a Brundibásně
Autor: Jiří Pištora
Počet stran: 360
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 299 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Nebezpečná metoda, Dokonalá nevěsta a Básně a Brundibásně