Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky na únor 2015: Cizinec, Žena z horního patra i Vášnivý svůdník

Redakce

Redakce

2. 2. 2015

Nový měsíc únor přináší i nové knižní tituly, které se objeví na pultech knihkupců. Opět jsme vybrali pár zajímavých kousků, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. TOPZINE.cz přináší ty nejaktuálnější tipy na zajímavé čtení.

OBR: Albert Camus: Cizinec

Co nového na pultech knihkupců? Třeba Albert Camus: Cizinec. Zdroj: Nakladatelství Garamond

Albert Camus: Cizinec

OBR: Albert Camus: CizinecJeden z nejproslulejších románů 20. století, jímž se Albert Camus stal duchovním otcem celé jedné poválečné generace, byl bezprostředně po svém vydání v roce 1942 označen vichystickou kritikou jako „ochablost ducha“ a „degenerace lidství“.

Ve skutečnosti je příběh Meursaulta, náhodného vraha odsouzeného k smrti, protože odmítá přijmout roli v společenských hrách, působivou oslavou člověka, a to člověka revoltujícího. Podle vlastní Camusovy interpretace „cizinec“ až do konce odmítá lhát a bez jediného náznaku hrdinského chování souhlasí s tím, že zemře pro pravdu, aniž by ji „těm druhým“ vnucoval.


Albert Camus: Cizinec. Přeložil: Miloslav Žilina. Počet stran: 154. Vydalo nakladatelství Garamond, 2015. Doporučená cena: 238 korun.

Claire Messudová: Žena z horního patra

OBR: Claire Messudová: Žena z horního patraRomán z pera autorky bestselleru Císařovy děti nemají šaty.

Nora Eldridgeová, sedmatřicetiletá učitelka na základní škole v Bostonu se už dávno vzdala svého snu být úspěšnou umělkyní, matkou a milenkou. Místo toho se z ní stala „žena z horního patra“, spolehlivá kamarádka a sousedka, která je pro každého vždycky až na druhém místě.

Jednoho dne se jí do života připlete okouzlující kosmopolitní rodina Šahidových – její nový žák Reza, dítě jako z pohádky a jeho rodiče: Skandar, světácký libanonský profesor, a Sirena, šarmantní italská umělkyně.

Claire Messudová: Žena z horního patra. Přeložila: Johana Eliášová. Počet stran: 300. Vydalo nakladatelství Host Brno 2015. Doporučená cena: 299 korun.

Cecelia Ahernová: Kdybys mě teď viděla

OBR: Cecelia Ahernová: Kdybys mě teď vidělaOd chvíle, co Ivan uviděl Elizabeth poprvé, miloval ji celým svým srdcem. Přeje si jen jediné – být navěky součástí jejího života. Sedává s ní v obýváku u televize, radí jí s výběrem barev při práci v designérském studiu, jemně svou lásku hladí po spáncích, než usne. Elizabeth však o ničem z toho neví – Ivan je totiž neviditelný kamarád jejího adoptovaného synovce Luka.

K smrti rád jí kuře a olivy, jeho oblíbená barva je modrá a má neobyčejný cit pro zklamané a zlomené dětské duše. Ivan takovým dětem pomáhá najít v sobě odvahu a neztratit se ve světě dospělých. Jen takové děti ho vidí. Když však Ivana jednoho dne spatří i Elizabeth, je to pro něj doslova šok. Postupem času odhaluje její nesplněné životní sny a zatvrzelé srdce, které se obrnilo proti možnému zklamání z nevydařených vztahů hradbou puntičkářství, upjatosti a nepřístupnosti.

Může však fungovat vztah, ve kterém svůj protějšek vidíte jen vy?

Cecelia Ahernová: Kdybys mě teď viděla. Počet stran: 288. Vydalo nakladatelství Motto 2015. Doporučená cena: 299 korun.

Florence Ollivet- Courtois, Sylvie Overnoy: Slon v mé čekárně. Příhody veterinářky v Africe

OBR: Florence Ollivet- Courtois, Sylvie Overnoy: Slon v mé čekárně. Příhody veterinářky v AfriceSlon se nemůže postavit na nohy? Lvice uprchly? Orel začal kulhat? Gepard vypadá nějak divně?
Zpozoruje-li někdo něco podobného, vždy telefonuje Florence, která je jedinou nezávislou vetenirářkou operující na obrovské ploše v africké buši u divokých zvířat i v rezervacích.
Občas si musí zahrát na vševědoucího Dr. House, aby vyřešila záhadu, proč má panda rudá oteklé ruce, nebo přesvědčit šimpanze, aby každý den bral svoji dávku inzulínu.
Neobyčejný zážitek z vyprávění o vztahu zvířat a lidí.

Florence Ollivet- Courtois, Sylvie Overnoy: Slon v mé čekárně. Příhody veterinářky v Africe. Přeložila: Lenka Grafnetterová. Počet stran: 250. Vydalo nakladatelství Garamond 2015. Doporučená cena: 269 korun.

Christina Laurenová: Vášnivý svůdník

OBR: Christina Laurenová: Vášnivý svůdníkPo divokém víkendu ve Vegas, kde zapíjí promoci, vyděšená budoucností, která je jen únikovou variantou, udělá Mia Hollandová nejbláznivější rozhodnutí svého dosavadního života: vyrazí s Anselem Guillaumem – svým božským, nemravným úletem – na léto do Francie. Jen tak si trochu… zadivočit.

Když se ale za provokací a přetvářkou objeví první nefalšované city, dosavadní nezávazné dobrodružství se začíná rozplývat a Mia se musí rozhodnout. Patří do starého života, který opustila a který byl celý tak nějak šejdrem, nebo do toho podivného nového, který se odehrává doslova a do písmene na druhém konci světa?

Christina Laurenová: Vášnivý svůdník. Přeložila: Květa Kaláčková. Počet stran: 368. Vydalo nakladatelství JOTA 2015. Doporučená cena: 328 korun.

Kai Meyer: Arkádie – Procitnutí

OBR: Kai Meyer: Arkádie – ProcitnutíAlcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany, které proti sobě bojují po celé generace.Rosa Alcantarová přilétá na Sicílii ke své rodině, aby tam začala nový život. V letadle se seznamuje s Alessandrem Carnevarem.

Jeho chladný půvab a animální elegance Rosu fascinují a zároveň zneklidňují. Rosa se učí nemilosrdné zákony mafie, ke které její rodina patří. Dozvídá se šokující pravdu, která se týká nejen Alessandra, ale i jí samotné. Neuvěřitelnou skutečnost o arkádských dynastiích, jež mají počátek ve starých antických bájích.

Překoná zakázaná láska staletou nenávist?

Kai Meyer: Arkádie – Procitnutí. Počet stran: 344. Vydalo nakladatelství Fragment 2015.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky na únor 2015: Cizinec, Žena z horního patra i Vášnivý svůdník