Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Na pultech knihkupectví se nyní objevily samé skvosty

Redakce

Redakce

11. 6. 2010

Tento týden vás seznámíme se dvěma překladovými knihami: jedna z nich obdržela Pullitzerovu cenu, druhá chce být románovou poctu Haruki Murakamimu. Tou třetí novinkou letošního týdne je druhý svazek rozsáhlého literárně-historického díla Martina C. Putny o české katolické literatuře.

Ilustrační foto Autor: Jana Samcová, Topzine.cz

Románovou poctu Hakuri Murakamimu, držiteli Ceny Franze Kafky, složil David Mitchell knihou sencislo9. Román líčí příběh venkovského chlapce z malého ostrůvku na jihu Japonska, který přichází do Tokia hledat svého nikdy nepoznaného otce – a musí se přitom vypořádat s nejrůznějšími nástrahami. Vtip, parodie, jazyková tvořivost na vás čekají i v překladu Petry Diestlerové. Knihu čítající 456 stran vydalo nakladatelství Mladá fronta, koupit ji můžete za 399,- Kč.

Kvalita nade vše

Knihu Olive Kitteridgeová – O ženě s nezlomnou vůlí k životu vydalo nakladatelství Jota jako první titul své nové Zlaté edice. V té by měla vycházet prozaická díla současných renomovaných autorů z celého světa. A takovou autorkou Elizabeth Stroutová rozhodně je! Loni totiž získala Pullitzerovu cenu právě za tuto knihu o podzimu života jedné paní učitelky. Příběh touhy, zoufalství, žárlivost a naděje můžete spolu s hlavní hrdinkou knihy prožít na 296 stránkách i vy. Na stránkách e-shopu knihu seženete jen za 275,- Kč, držitelé karty ISIC dokonce dostanou slevu!

Nakladatelství Torst vydalo druhý svazek rozsáhlého souhrnného díla Martina C. Putny o české katolické literatuře. Autor v ní čtivou esejistickou formou mapuje a vykládá českou katolickou literatuře v období první i druhé republiky a za nacistické okupace. Kniha Česká katolická literatura 1918-1945 je mimořádná nejen svým rozsahem (1392 stran), ale především tím, že českou katolickou literaturu vsazuje do širšího rámce katolického myšlení evropského a světového. Koupit ji můžete za 598,- Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Na pultech knihkupectví se nyní objevily samé skvosty