Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky na červenec 2013: Mapa času, Arabský Orient i Ukradený totem

Redakce

Redakce

1. 7. 2013

Nový měsíc červenec přináší i nové knižní tituly, které se objeví na pultech knihkupců. Opět jsme vybrali pár zajímavých kousků, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti.

OBR: Félix J. Palma: Mapa času

Nový měsíc červenec přináší i nové knižní tituly, které se objeví na pultech knihkupců. Zdroj: Nakladatelství Host

Henry Laurens: Arabský Orient za časů Ameriky

OBR: Henry Laurens: Arabský Orient za časů AmerikyOd války v Zálivu k válce v Iráku je volným pokračováním monumentální historické trilogie, jež podává obsáhlý a komplexní historicko-politický vývoj Blízkého východu. Zatím poslední etapa tohoto vývoje v letech 1991–2005 i to, jak probíhala v jednotlivých zemích, tj. v Iráku, zemích Zálivu, Saudské Arábii, Sýrii, Libanonu, Jordánsku, Izraeli, Palestině i v Egyptě, se stala předmětem této knihy.

Kromě samotného autorského textu kniha obsahuje i řadu dokumentů, jako jsou resoluce Rady bezpečnosti OSN, projevy státníků, reakce tisku či statistické a srovnávací údaje. Přeložila Arava Lena Novotná.

Henry Laurens: Arabský Orient za časů Ameriky. Přeložila: Arava Lena Novotná. Vydalo nakladatelství Academia, 2013, 376 stran. Doporučená cena 395 korun.

Edgar Allan Poe: Démon zvrácenosti

OBR: Edgar Allan Poe: Démon zvrácenostiNové ilustrované vydání slavných povídek amerického romantického prozaika, básníka, esejisty a novináře Edgara Allana Poea (1809–1849) v překladu Josefa Schwarze.

Dílo zakladatele moderní detektivní prózy a hororu, které inspirovalo již řadu výtvarníků, tentokrát vychází s ilustracemi významného českého malíře a sochaře Jaroslava Róny.

Edgar Allan Poe: Démon zvrácenosti. Přeložili: Bohumila Grögerová, Josef Schwarz. Ilustroval: Jaroslav Róna. Vydalo nakladatelství Argo, 2013, 512 stran. Doporučená cena 448 korun.

Karel Fořt: Z New Yorku do pekla a zpět

OBR: Karel Fořt: Z New Yorku do pekla a zpětKarel Fořt ve své prozaické prvotině se silně autobiografickými rysy zprostředkovává autentické zážitky z odvrácené tváře New Yorku, která je většině lidí neznámá.

Z drogového ghetta vede jeho cesta přes peripetie amerického soudního systému do vazební věznice na newyorském ostrově Rikers. Autor sugestivně popisuje složité mezilidské vztahy, vězeňské poziční boje, hledání adekvátního místa ve specifické společnosti vězňů. Děj prokládá vzpomínkami na začátky v emigraci a volnými úvahami na nejrůznější témata spojená s Bohem, společenskou situací, filosofií a literaturou.

Karel Fořt: Z New Yorku do pekla a zpět. Vydalo nakladatelství TORST, 2013, 228 stran. Doporučená cena 259 korun.

Miloslav Stingl: Ukradený totem

OBR: Miloslav Stingl: Ukradený totemPět nezapomenutelných příběhů od českého cestovatele a čestného náčelníka indiánského kmene Kikapú.

S malým detektivem haidského kmene indiánů se čtenáři a čtenářky vydají za záchranou ukradeného totemu, naučí se vzývat mocné duchy, přelstít šamana nebo postavit eskymácké iglú na ledové kře. Ocitnou se v zuřivé bouři, budou hledat zlatou tepnu australské pouště, zúčastní se napínavé soutěže rybářů na jednom z havajských ostrovů a pro kůži divoké pumy se vypraví až do voňavých lesů Jižní Ameriky.

Miloslav Stingl: Ukradený totem. Ilustrace: Josef Kremláček. Vydalo nakladatelství JOTA, 2013, 152 stran. Doporučená cena 298 korun.

Félix J. Palma: Mapa času

OBR: Félix J. Palma: Mapa časuPíše se rok 1896 a celý Londýn žije převratnou novinkou – cestováním v čase. Společnost Murrayho cesty časem totiž svým klientům nabízí možnost uskutečnit dávný lidský sen a vypravit se do jiné doby.

A to přesně udělá Claire Haggertyová, svérázná mladá dívka ze zámožné rodiny, která je přesvědčená, že jí žádný z nudných nápadníků nedokáže dát opravdovou lásku. Proto se vypraví do roku 2000, kde se zamiluje do muže z budoucnosti a zažije s ním milostný románek napříč časem.

Félix J. Palma: Mapa času. Přeložila: Iveta Gonzálezová. Vydalo nakladatelství Host Brno, 2013, 528 stran. Doporučená cena 350 korun.

Václav Šorel: Vzpoura mozků

OBR: Václav Šorel: Vzpoura mozkůV sedmdesátých letech 20. století se v hlavě Václava Šorela začal rodit příběh o vesmírném hvězdoletu Prométheus a jeho odvážné posádce, která pomůže osvobodit Zemi od nadvlády robotů.

Ve spolupráci s ilustrátorem Františkem Kobíkem pak vytvořil komiks Vzpoura mozků, jenž se stal doslova kultem. Po více než čtyřiceti letech se Václav Šorel rozhodl příběh rozšířit o drobné niance a rozvinout ho do podoby románu.

Václav Šorel, František Kobík: Vzpoura mozků. Vydalo nakladatelství XYZ, 2013, 264 stran. Doporučená cena 299 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky na červenec 2013: Mapa času, Arabský Orient i Ukradený totem