Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Mrtvorozená Eliška Frankensteinová, Jaroslav Durych a Slovanský areál

Redakce

Redakce

24. 3. 2011

FOTO: Mrtvorozená Eliška FrankensteinováV dnešních knižních novinkách vám představíme další trojici knih. Pro milovníky detektivek tu je Mrtvorozená Eliška Frankensteinová. Pro čtenáře poezie Básnický jazyk Jaroslava Durycha a na závěr se představí kniha Slovanský areál a Evropa.

FOTO: Mrtvorozená Eliška Frankensteinová

Mrtvorozená Eliška Frankensteinová, Zdroj: archiv nakladatelství Labyrint

Rakouskému spisovateli a překladateli Michaeli Stavaričovi vychází v nakladatelství Labyrint detektivní román s názvem Mrtvorozená Eliška Frankensteinová. Hlavní hrdinka Eliška je úspěšnou realitní makléřkou. Jediným problémem je, že byty, které prodá, vyhoří. Mají tyto „nehody“ souvislost s jejím nešťastným dětstvím? Knihu čítající 170 stran pro vás přeložila Radka Denemarková. Titul zakoupíte za 225 korun.

Poetika Jaroslava Durycha

OBR: Básnický jazyk Jaroslava Durycha

V nakladatelství H+H vychází kniha s názvem Básnický jazyk Jaroslava Durycha. Autor díla Karel Komárek na 231 stranách rozebírá a interpretuje nápadné znaky Durychova vyjadřování – slovosled inspirovaný barokní češtinou, archaickou slovní zásobu a intertextuální výstavbu. Kniha je určena jak básníkovým čtenářům, tak interpretům a editorům jeho textů. Doporučená cena titulu je 150 korun.

Kniha s názvem Slovanský areál a Evropa vychází v nakladatelství Pavel Mervart. Titul navazuje na sérii publikací z projektu Konference mladých slavistů. Kniha obsahuje třicet jedna studií, které jsou rozděleny do pěti kapitol, to vše na 320 stranách. Mladí badatelé z osmi různých zemí představují komplikovaný vztah mezi slovanským prostředím a Evropou z kulturně-politického, literárního i lingvistického hlediska. Doporučená ceny knihy je 279 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Mrtvorozená Eliška Frankensteinová, Jaroslav Durych a Slovanský areál