Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Moje tajná válka s Hitlerem, Hafni! a Kruhová obrana

Redakce

Redakce

15. 12. 2011

OBR: Knižní novinkyTéma války obléklo nový knižní kabát s názvem Moje tajná válka s Hitlerem. Fanoušky mladých autorů potěší Monika Petrlová s titulem Hafni! a jiné povídky a Milan Šimečka vyzve ke strategii Kruhové obrany.

FOTO: Měsíc autorského čtení

Knižní tipy pro každou příležitost, Foto: Pavla Maksová, Topzine.cz

Wachtelová G., Strachanová C.: Moje tajná válka s Hitlerem

OBR: Gretel Wachtelová: Moje tajná válka s HitleremNenávist k nacismu a obrovská touha proti němu bojovat dostávají velkou příležitost. Gretel Wachtelová se na úřadu wehrmachtu v Hamburku stává součástí operace Valkýra. Pro nenávist má knižní hrdinka i osobní důvody, a tak neváhá pomáhat uprchlému židovskému lékaři či krmit další hladové krky uprchlíků. Jenže operace Valkýra jako Stauffenbergovo spiknutí totálně selhává a Greta se z ochranné střechy, kterou jí poskytovuje její práce, najednou ocitá v internačním táboře. Konec války je však na dohled.

Název: Moje tajná válka s Hitlerem
Autor: Gretel Wachtelová, Claudia Strachanová
Překlad: Adéla Bartlová
Počet stran: 248
Nakladatelství: Paseka
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 289 korun

Monika Petrlová: Hafni! a jiné povídky

OBR: Monika Petrlová: Hafni! a jiné povídkyProzaický debut Hafni! a jiné povídky autorky Moniky Petrlové tvoří celkem 12 povídek, které spíše než kalendářní rok symbolizují a kopírují lidský život. Opravdovou tvář příběhů vykreslila autorka svým otevřeným pohledem na svět, schopností dobrého zhodnocení situace a především uměním nepředvídatelného závěru. Snad jen na ochutnávku: zapamatuje si kamioňák Luďa drsnou lekci, kterou mu uštědřil vlastní sexuální pud? Dá ještě někdy Viola přednost chlapům před hnojením kytek? A co sto dvacetikilová Naďa – odhodí konečně bůček a přehodnotí svůj dosavadní život?

Název: Hafni! a jiné povídky
Autor: Monika Petrlová
Počet stran: 200
Nakladatelství: JaS
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 199 korun

Milan Šimečka: Kruhová obrana

OBR: Milan Šimečka: Kruhová obranaLegendární kniha československého disidentu vyšla symbolicky 17. listopadu. Esej Kruhová obrana z pera Milana Šimečky spatřila poprvé světlo světa v roce 1985 v samizdatové Petlici. Text představuje výzvu občanům totalitního státu, kteří mají obavu, aby pod nátlakem velkých událostí nezanikly jejich vlastní dějiny – osobní a intimní. Milan Šimečka se tak dostává ke strategii kruhové obrany, čili možnosti ochrany vlastních snů a životů.

Název: Kruhová obrana
Autor: Milan Šimečka
Počet stran: 266
Nakladatelství: Artforum a Nadace Milana Šimečky
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 217 korun

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Moje tajná válka s Hitlerem, Hafni! a Kruhová obrana