Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Mně se nestýskalo, Příběhy psané na oprátce a Babelovy povídky

Redakce

Redakce

2. 12. 2010

FOTO: Pavel TigridJestli stále ještě nevíte, o jakou knížku si napsat Ježíškovi, anebo naopak jakou knížku nadělit pod stromeček svým blízkým, podívejte se na naše knižní tipy! Tentokrát vám  představíme dárkové balení povídek Isaaka Babela, rozhovor Pavla Tigrida s Petrem Kotykem nazvaný Mně se nestýskalo a nakonec ještě povídkovou knihu Aleše Burdy se zajímavým názvem Příběhy psané na oprátce.

FOTO: Pavel Tigrid

Pavel Tigrid, Zdroj: archív nakladatelství Labyrint

Mně se nestýskalo je název knihy zachycující archivní rozhovor Pavla Tigrida, českého novináře a polistopadového politika, s Petrem Kotykem. Tigrid v ní vypráví o svých životních osudech (např. útěk před nacisty do Anglie) a zamyšlí se nad českými dějinami dvacátého století. Knihu, která má 166 stran a mimo rozhovor z roku 1992 obsahuje i Tigridův životopis, bibliografii,obrazovou přílohou a rozhovor s manželkou Ivanou Tigridovou, vydává nakladatelství Labyrint. Doporučená cena je 199 Kč.

Je libo dárkový komplet?

FOTO: Rudá jízda

Nakladatelství Argo vydává tři povídkové knihy Isaaka Babela v překladu Jana Zábrany. Svazek, který obsahuje Oděské povídky a Historii mého holubníku, má 198 stran a koupíte ho za 269 Kč. Za stejnou cenu pořídíte i svazek další, obsahující autorovy ranné krátké texty, ten má 188 stran a velmi prostý název − Povídky. Rudá jízda, kniha o 180 stranách, vás bude stát o deset korun méně, tedy 259Kč. Argo také nabízí všechny tři knihy jako dárkový komplet v kartonovém pouzdru s litografiemi Pavla Růta. Jeho cena je 688 Kč.

Máte-li ale náladu na povídky docela jiného ražení, mohly by vás zaujmout Příběhy psané na oprátce spisovatele Aleše Burdy. Jedná se o soubor absurdních textů, snových halucinací či dekadentních příběhů ze současného života. Jejich tématy jsou vztahy mezi mužem a ženou, různé formy šílenství, ale i filozofování nad smyslem bytí. Tuto knihu, která má 174 stran, vydává nakladatelství Šimon Ryšavý a její doporučená cena je 170 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Mně se nestýskalo, Příběhy psané na oprátce a Babelovy povídky