Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Komunismus v Číně i Československu, Láska nebeská z Notting Hill

Redakce

Redakce

18. 11. 2010

Foto: Vejce na MaoviTak jako každý čtvrtek, přinášíme vám i tento tři tipy na zajímavou četbu. Pro ty, kteří mají rádi pravdivé příběhy, tu máme knihu Příběhy třetího odboje, která zachycuje několik epizod z českého organizovaného boje proti komunistické moci. Podle skutečné události je i román Vejce na Maovi, který mapuje čínskou diktaturu za vlády Mao Ce-tunga. Pokud ale máte náladu na nějaké veselejší čtivo, může vás zaujmout romantická komedie Ali McNamarové nazvaná Láska nebeská z Notting Hill.

Foto: Vejce na Maovi

Vejce na Maovi, Zdroj: archív nakladatelství Jota

Čínsko-kanadská ekonomka a spisovatelka Denise Chongová napsala román podle skutečné události, který nazvala Vejce na Maovi. Na 285 stranách knihy se věnuje osudu tří mužů, kteří se odhodlali projevit svůj nesouhlas s čínským politickým systémem, a za to si teď odpykávají trest ve vězení. Svým demonstrativním aktem − hozením barvou napuštěných vajec po podobizně Mao Ce-tunga, totiž nejen že zneuctili ikonu, ale především odhalili pravou tvář diktatury. Knihu, kterou pro nakladatelství Jota přeložil Jan Kozák koupíte za 285Kč.

Odbojáři a zasněná romantička

Foto: Příběhy třetího odboje

Kniha Luďka Navary a Miroslava Kasáčka nazvaná Příběhy třetího odboje předkládá čtenářům tři pravdivé příběhy o protikomunistickém odboji. Změřuje se na organizaci Orel, která byla hned po převratu v roce 1948 zpacifikována, skupinu Sodan, jež bojovala proti kolektivizaci vesnic a nakonec i na prakticky neznámou brněnskou skupinu soustředěnou kolem agentů britské tajné služby. Autoři vychází především ze vzpomínek pamětníků, ale publikují zde i dosud veřejnosti zcela neznámé archivní materiály. Kniha má 330 stránek, vydává ji nakladatelství Host a její pořizovací cena je 299Kč.

Láska nebeská z Notting Hill, tak se jmenuje prvotina Ali McNamarové, která je plná romantiky i zábavy.  Osud Scarlett, která žije v zajetí svých představ a snů, ale jinak je vlastně spokojená se svým snoubencem, se náhle změní, když se jí jeden z jejích snů začne plnit − octne se ve svém oblíbeném filmovém městě Notting Hill, ve kterém začne prožívat svou soukromou romantickou komedii. Zvítězí pozlátko nového světa, anebo láska ke snoubenci? To se můžete dozvědět za pouhých 298 Kč na 344 stranách knihy, kterou pro nakladatelství Jota do češtiny přeložila Sabina Čechová.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Komunismus v Číně i Československu, Láska nebeská z Notting Hill