Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Komunismus, Roald Dahl a audiokniha próz Ireny Douskové

Redakce

Redakce

5. 5. 2011

KOLÁŽ: HordubalDnes jsme pro vás do knižních novinek zařadili knihu Archieho Browna Vzestup a pád komunismu, soubor povídek Roalda Dahla od A až do Z II. a knihy Ireny Douskové Hrdý Budžeš a Oněgin byl Rusák v audio podobě.

Archie Brown: Vzestup a pád komunismu

OBR: Obálka knihy vzestup a pád komunismuArchie Brown je nejen britský spisovatel, ale i politolog a historik. Je autorem řady publikací o sovětské a ruské politice i o komunistické politice obecně. Titul nesoucí název Vzestup a pád komunismu přináší analýzu myšlenky komunismu, komentuje ruskou revoluci i zajímavé podrobnosti o nástupu diktátorských režimů v dalších zemích. V knize nechybí ani kapitola věnovaná Pražskému jaru. Závěrečná část knihy se zabývá koncem sovětského systému a následným zhroucením komunistické vlády. Pro čtenáře pak z mnoha informací vyvstává zásadní otázka: Co z ideologie komunismu přežívá dodnes?

Originální název: The Rise and Fall of Communism
Přeložil: Ondřej Svatoň
Počet stran: 904
Nakladatelství: Jota
Místo vydání: Brno
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 548 korun

Roald Dahl: Od A až do Z II.

OBR: Obálka  knihy Od A až do Z II.Roald Dahl byl jedním z nejvýznamnějších spisovatelů literatury pro děti, stačí zmínit jen název Karlík a továrna na čokoládu a vzpomenete si. Jeho další část tvorby obsahovala ale i romány a povídky pro dospělé čtenáře. Nakladatelství Volvox Globator vydává Dahlovy sebrané spisy od svého založení. Druhou knihou povídek s názvem Od A až do Z II. završuje tento rozsáhlý nakladatelský počin. Můžete se tak ponořit do světa Dahlovy kouzelné poetiky a příjemného humoru, překvapivých rozuzlení, efektních popisů a vtipných point.

Přeložil: Richard Müller, Josef Línek, Alice Chocholoušková, Mai Fathi Havrdová
Počet stran: 390
Nakladatelství: Volvox Globator
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2010
Doporučená cena: 249 korun

Hrdý Budžes & Oněgin byl Rusák (audiokniha)

OBR: Obálka audioknihy Hrdý Budžeš a Oněgin byl RusákAudioknihu, kterou pro vás namluvila divadelní herečka Barbora Hrzánová, připravilo hudební vydavatelství Supraphon. Kniha spisovatelky Ireny Douskové s názvem Hrdý Budžes vyšla poprvé v roce 1998 a její pokračování Oněgin byl Rusák pak o čtyři roky později. Oba tituly byly zpracovány dramaticky, nyní i v audio podobě. Ve stejnojmenné divadelní hře Hrdý Budžes tedy exceluje již zmíněná Barbora Hrzánová, která za roli malé Helenky Součkové obdržela jednu z nejvýznamějších divadelních cen – cenu Thalie.

Audiokniha: 4 CD
Celkový čas: 04:31:09
Namluvila: Bára Hrzánová
Nakladatelství: Supraphon
Místo vydání: Praha
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 399 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Komunismus, Roald Dahl a audiokniha próz Ireny Douskové