Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Kniha o komunistovi, upírce, anebo o mužích?

Redakce

Redakce

23. 9. 2010

FOTO: Smrtí život začíná!DOPORUČUJEME! Dnes vám v knižních novinkách přinášíme dva romány a dvě úvahové knihy. Co si takhle přečíst román Philipa Rotha Vzala jsem si komunistu, který vás zavede do Spojených států padesátých let? Především ženám je pak určena kniha Gabriely Chrastilové Smrtí život nekončí, která svým laskavým humorem jistě potěší. Chraňme muže a Přece by nám nelhali jsou názvy dvou úvahových knih Věry Noskové, jejichž ústředním tématem jsou muži. Ale i ti se v ní mohou dozvědět spoustu zajímavostí.

FOTO: Smrtí život začíná

Smrtí život začíná, Zdroj: archív nakladatelství Jota

Nakladatelství Mladá fronta vydalo knihu úspěšného amerického prozaika Philipa Rotha nazvanou Vzala jsem si komunistu s podtitulem Román o krutosti, zradě a pomstě. Na 240 stranách knihy sledujeme příběh Iry Ringolda, americké rozhlasové hvězdy, a zároveň se i dozvídáme mnohé z dějin Spojených států padesátých let. Titul, který z anglického originálu přeložila Jana Hejná, si můžete pořídit za 349 Kč.

Smrtí život začíná

O tom, že smrtí život nekončí, ale naopak teprve začíná, nás na 232 stranách svého nového románu přesvědčí Gabriela Chrastilová. Vypráví v něm příběh nepříliš úspěšné třicátnice, která má problém nejen s nadváhou, alkoholem a nikotinem, ale i s lovci upírů, patří totiž mezi nemrtvé. Humornou knihu o upírské Bridget Jones vydává nakladatelství Jota a vy si ji můžete obstarat za 238 Kč.

I muži mají své dny…

FOTO: Chraňme muže

Chraňme muže, Zdroj: archív nakladatelství Věra Nosková

Chraňme muže a Přece by nám nelhali jsou tituly dvou knih Věry Noskové, jejichž společným tématem jsou muži a jejich role v současné společnosti. První je souborem úvah, citátů a příběhů ze života, čítá 200 stran a stojí 215 Kč. Druhá je pak sbírkou autorčiných fejetonů, které vycházely v letech 2006 až 2010 v časopise Týdeník rozhlas. Má 168 stran a koupíte ji za 198 Kč. Obě knihy vydává nakladatelství Věry Noskové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Kniha o komunistovi, upírce, anebo o mužích?