Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Jeden musí z kola ven, Dům s matracemi a Zbývá jen hluk

Redakce

Redakce

2. 2. 2012

FOTO: Mr. PaperJohn le Carré s novinkou Jeden musí z kola ven. Příznivce krimi příběhů potěší Paulus Hochgatterer a jeho Dům s matracemi. Alex Ross nás v knize Zbývá jen hluk provede hudbou 20. století.

FOTO: Mr. Paper

Nechte se unést poutavým příběhem, Foto: Martin Koubek, TOPZINE.cz

John le Carré: Jeden musí z kola ven

OBR: John le Carré: Jeden musí z kola venGeorge Smiley je nejen schopný nekonečného soucitu, zároveň jako špion dokáže být i cílevědomým a nemilosrdným protivníkem. Vstoupí do krajiny studené války plné krtků, lampářů, lovců lebek a pouličních kejklířů, kde se lidé verbují, pálí nebo kupují do zásoby. Jeho úkolem je odhalit moskevského krtka, který se před třiceti lety zavrtal do samotného srdce britské špionážní služby, do Cirkusu. Kniha Jeden musí z kola ven slouží jako předloha špionážního filmu s Garym Oldmanem a Colinem Firthem v hlavních rolích.

Název: Jeden musí z kola ven
Autor: John le Carré
Překlad: Veronika Volhejnová
Počet stran: 384
Nakladatelství: Nakladatelství Mladá fronta
Rok vydání: 2012
Doporučená cena: 299 Kč

Paulus Hochgatterer: Dům s matracemi

OBR: Paulus Hochgatterer: Dům s matracemiJaro v městečku Furth am See přináší povznesenou náladu. Obloha se ale i tak začíná zatahovat. Psychiatr Raffael Horn na zahradě okopává růže a při tom pochybuje o věrnosti své ženy. Kriminální komisař Ludwig Kovacs sice jede na ryby, ale nejde mu z hlavy, proč se k němu tak nečekaně ohlásila na návštěvu jeho dcera. A pak skočí z lešení mladý muž. Na policii přivedou podivně zmlácené dítě. Už po chvíli je jasné, že nejde o výjimečný případ, ale o pověstný vrcholek ledovce. Svérázný vyšetřovatel z Hochgattererova pera tak stojí před novým, mnohem temnějším případem.

Název: Dům s matracemi
Autor: Paulus Hochgatterer
Překlad: Tomáš Dimter
Počet stran: 256
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 299 Kč

Alex Ross: Zbývá jen hluk

OBR: Alex Ross: Zbývá jen hlukKniha Zbývá jen hluk mapuje osudy hudby ve 20. století. Alex Ross zvolil při psaní pozoruhodnou perspektivu – proměnu hudebního myšlení a dobového vkusu sleduje společně s děním v politice a ve společnosti. Na příkladu vážné hudby poukazuje na nové cesty experimentů, ale zároveň také zdůrazňuje ztrátu publika, kdy se vážná hudba stává předmětem zájmu nevelkého okruhu zasvěcených. Ross je svým čtenářům vděčný: knihu doplnil o seznam doporučených nahrávek, které si lze poslechnout i na jeho webových stránkách.

Název: Zbývá jen hluk
Autor: Alex Ross
Překlad: Petr Kopet
Počet stran: 580
Nakladatelství: Dokořán
Rok vydání: 201
Doporučená cena: 698 Kč

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Jeden musí z kola ven, Dům s matracemi a Zbývá jen hluk