Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Je libo zábavu, detektivku anebo taoismus?

Redakce

Redakce

11. 9. 2010

FOTO: Proč má dcera?!DOPORUČUJEME! Letošní zářijové počasí venkovním aktivitám příliš nepřeje. Často může takovou příjemnou procházku narušit nečekaný deštík a výletník se pak vrací domů promoklý, prochladný a se zkaženou náladou – anebo s novou knihou. Ženy a dívky by mohla zaujmout zábavná novela Proč má dcera?, vášnivé čtenáře detektivek Případ tichého společníka, a milovníkům východních kultur můžeme doporučit Malou encyklopedii taoismu.

FOTO: Proč má dcera?

Proč má dcera?, Zdroj: archív nakladatelství Plejáda

Jak to dopadá, když se tři nezletilé dívky dohodnou, že všechny naráz otěhotní? A jaké následky za to ponesou jejich matky? Nejen o veřejném odsouzení, hroutění plánů, ale především o vztahu matky a dcery a otázce mateřství vůbec je tato 248 stránková novela od Barbary Delinsky, nesoucí příznačný název Proč má dcera?, kterou si můžete koupit za 299 Kč. Vydalo ji nakladatelství Plejáda.

Případ tichého společníka

FOTO: Případ tichého společníkaParry Mason se ujímá dalšího případu! Ten se točí kolem rodinného podniku s květinami, hazardu a dvojnásobného pokusu o vraždu. Dopadne pachatele Mason, anebo úspěch sklidí jeho konkurent policejní poručík Tragg, který převzal roli nesympatického poručíka Holcomba? To a ještě mnohem více se můžete dozvědět za pouhých 239 Kč na 224 stranách knihy E. S. Gardnera nazvané Případ tichého společníka, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

V rámci ediční řady Mytologie a religionistika vydává nakladatelství Libri Malou encyklopedii taoismu, jejíž autorem je Vladimír Ando. Kniha o 288 stránkách, kterou si pořídíte jen za 380 Kč, zahrnuje několik set výkladových hesel z oblasti taoismu, včetně životopisů významných taoistů a charakteristik nejvýznačnějších literárních děl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Je libo zábavu, detektivku anebo taoismus?