Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Ruský pohled na invazi ´68, Upíří deníky i Rétorika

Hana Mazancová

Hana Mazancová

24. 11. 2011

FOTO: Mr. PaperTOPZINE.cz dnes namíchal pestrý koktejl novinek. Invaze 1968 se představí z ruského pohledu. Prolistujeme Stefanovy deníky: Zrození a také knihu Rétorika pro obchodníky i běžný život.

FOTO: Mr. Paper

Pulty knihkupectví mají vždy něco nového, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Josef Pazderka: Invaze 1968. Ruský pohled

FOTO: Invaze 1968. Ruský pohled.Josef Pazderka se spolu se svými kolegy pokusil o zatím chybějící ucelený náhled na ruské vnímání pražského jara a okupace roku 1968. V knize popisuje pocit spřízněnosti, který sovětská liberální inteligence a rodící se disidentské hnutí cítily v čase brežněvovského utahování šroubů vůči dění v Praze. Publikace představuje také sovětské novináře pobývající v Praze, kteří podporovali změny v tehdejší ČSSR a následně za svůj postoj zaplatili deportací a ztrátou zaměstnání. Nechybí ani rozhovory se sovětskými vojáky, kteří u nás působili. Knihu doprovázejí fotografie Josefa Koudelky, Karla Cudlína, Paula F. Goldsmithe, Miroslava Župníka a dalších autorů, stejně jako unikátní a dosud nepublikované snímky ze soukromých archivů sovětských vojáků i novinářů.

Název: Invaze 1968. Ruský pohled
Autor: Josef Pazderka
Počet stran: 272
Nakladatelství: Torst
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 338 korun

L. J. Smith: Upíří deníky – Stefanovy deníky: Zrození

FOTO: Upíří deníky - Stefanovy deníky: ZrozeníZajisté vás neminula vlna šílenství kolem seriálu Upíří deníky. Knižní předlohu má na starosti L. J. Smithová, která nám tentokrát představuje upíří svět z pohledu Stefana Salvatora. Děj je zasazen do 19. století a má za úkol osvětlit historické události, které tak či onak ovlivňují i přítomnost. Jak hluboce změnila obyčejného mladíka láska ke krásné upíří dívce a co když v budoucnosti existuje někdo, koho tato láska může ranit?

Český název: Upíří deníky – Stefanovy deníky: Zrození
Název originálu: The Vampire diaries – Stefan´s diaries: Origins
Autor: L. J. Smith
Překladatel: Milena Hordinová
Počet stran: 240
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 175 korun

Vojtěch Černý: Rétorika pro obchodníky i běžný život

FOTO: Rétorika pro obchodníky i běžný životKniha Rétorika pro obchodníky i běžný život je určena nejen těm, kteří tuto dovednost potřebují dnes a denně v práci, ale komunikování obecně se nevyhneme ani v běžném životě a mnohé o nás vypovídá. Publikace slouží jako ucelený kurz, jehož úkolem je vylepšit vystupování, mluvu, ale především argumentaci. Obsahuje také rady, jak se připravit na nejčastější námitky, které mohou řečníka zaskočit a vyvést ho z míry. Součástí je navíc DVD, kdy si ve video lekcích zopakujete probraná témata a vyzkoušíte si i běžné situace, kde si svůj nově osvojený um ověříte.

Název: Rétorika pro obchodníky i běžný život
Autor: Vojtěch Černý
Počet stran: 328
Nakladatelství: Computer Press
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 399 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Ruský pohled na invazi ´68, Upíří deníky i Rétorika