Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Indická nevěsta, Utajený svět a Básně

Redakce

Redakce

12. 1. 2012

FOTO: Mr. Paper a literaturaČtvrtek na TOPZINE.cz patří knižním novinkám. Karin Fossumová povypráví o Indické nevěstě. Valentina Montevecchi poodhalí Utajený svět a třešničkou na dortu bude William Shakespeare a Básně.

FOTO: Mr. Paper a literatura

Knižní tipy pro každého, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Karin Fossumová: Indická nevěsta

OBR: Karin Fossumová: Indická nevěstaGunder Jomann zrovna prochází obdobím, kdy je jednou nahoře a jednou dole. Odhodlá se proto k velkému kroku. Za hranicemi Norska si hodlá najít manželku, a to konkrétně v Indii. Sen se mu splní, když potká ženu svých snů Púnu a záhy se s ní také ožení. Po návratu domů čeká na příjezd své milované, jenže novomanželé se už nesetkají. Púna je nalezena mrtvá necelou míli od Gunderova domu. Je snad pachatelem někdo z mírumilovných obyvatel poklidné vesnice Elvestad?

Název: Indická nevěsta
Autor: Karin Fossumová
Překlad: Karolína Stehlíková
Počet stran: 264
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 269 Kč

Valentina Montevecchi: Utajený svět

OBR: Valentina Montevecchi: Utajený světRománová prvotina teprve šestnáctileté česko-italské autorky Valentiny Montevecchi nese název Utajený svět. Jedná se o první svazek série Kniha světů. Mladý Jorfeus McBlack se tajně chystá na plavbu do neznáma. Avšak při poslední procházce městem ho věštec obdaří nejen zajímavou, ale také znepokojivou věštbou. Jako první důstojník a posléze kapitán lodi Rebarunda musí čelit ničivé bouři, pirátům, zradě a tajemstvím, jež měla zůstat navždy skryta.

Název: Utajený svět
Autor: Valentina Montevecchi
Počet stran: 251
Nakladatelství: Čas
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 249 Kč

William Shakespeare: Básně

OBR: William Shakespeare: BásněSvazek obsahuje dvě narativní básně, Venuše a Adonis a Znásilnění Lukrécie, a také metafyzickou báseň Fénix a hrdlička. Právě báseň Venuše a Adonis založila věhlas Williama Shakespeara a patří k vzácným skvostům erotické poezie anglické renesance. Překladu se opět zdárně ujal Shakespearův dvorní překladatel Martin Hilský.

 

Název: Básně
Autor: William Shakespeare
Překlad: Martin Hilský
Počet stran: 186
Nakladatelství: Atlantis
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 192 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Indická nevěsta, Utajený svět a Básně