Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Hurvínek, Když je pěkné počasí a Panovníci českých zemí

Redakce

Redakce

8. 12. 2011

Foto: Čtoucí miminko na KampěKnižní novinky dnes potěší ty nejmenší. S Hurvínkem se podíváme do Tramtárie. Uhlíř-Svěrák poradí, co dělat, když je pěkné počasí a představíme si Panovníky českých zemí.

Foto: Čtoucí miminko na Kampě

Knižní novinky pro nejmenší – pro děti, Zdroj: Albatros

Martin Klásek, Denisa Kirschnerová: Hurvínkova cesta do Tramtárie

OBR: Martin Klásek, Denisa Kirschnerová: Hurvínkova cesta do TramtárieHurvínkova dobrodružství jsou prostě nekonečná. Spolu se svojí nejlepší kamarádkou Máničkou tvoří již desítky let nerozlučnou dvojku, která se tu a tam nachází v na první pohled bezvýchodných patáliích. Stačilo jen, aby se Hurvínek trochu nastydl, Mánička mu předčítala z pohádkové knížky a už to celé začalo. Dostali se tak do země plné žíznivých květin, kde vládla protivná princezna Gerbera. Ještě se ani nestačili rozkoukat a už jim uvěznila Žeryčka! Jak si s tím oba poradí?

Název: Hurvínkova cesta do Tramtárie
Autor: Martin Klásek, Denisa Kirschnerová
Fotograf:
Jiří Vyskočil
Počet stran: 48
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 169 korun

Jaroslav Uhlíř, Zdeněk Svěrák: Když je pěkné počasí

OBR: Jaroslav Uhlíř, Zdeněk Svěrák: Když je pěkné počasíOsvědčené duo autorů Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák přichází s novou písničkovou knihou Když je pěkné počasí. Příznivce Uhlíře a Svěráka potěší jak zcela nové písničky, tak zajisté i dvě operky – Šípková Růženka a O dvanácti měsíčkách. Čtenář si může kdykoli a kdekoli zanotovat, protože texty jsou doplněné notovým zápisem včetně akordů.

 

Název: Když je pěkné počasí
Autor: Jaroslav Uhlíř, Zdeněk Svěrák
Ilustrace:
Vlasta Baránková
Počet stran: 72
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 212 korun

Martin Pitro: Panovníci českých zemí pro děti

OBR: Martin Pitro: Panovníci českých zemíPopulární publikace pod názvem Panovníci českých zemí tentokrát vychází s cílem oslovit ty nejmenší – děti. Jakou přezdívku měl v Čechách Zikmund? Rudolf II. miloval tajemství astrologie, alchymie a magie, ale s kým se nesnášel a kdo ho chtěl zbavit vlády? V kolika letech nastoupil na trůn Jan Lucemburský? Víte, že Marie Terezie byla jedinou ženou, která panovala Českému království? Vydejte se do minulosti a využijte příležitosti poznat nejvýznamnější panovníky naší země, o kterých se učí ve školních lavicích.

Název: Panovníci českých zemí pro děti
Autor: Martin Pitro
Ilustrace:
Antonín Šplíchal
Počet stran: 56
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 169 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Hurvínek, Když je pěkné počasí a Panovníci českých zemí