Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Haslettovy povídky, studie o manželství novověku a kulturní translace

Redakce

Redakce

30. 9. 2010

FOTO: Tady nejste cizejTento týden vám představujeme povídkovou knihu Adama Hasletta Tady nejste cizej, která se stala finalistkou Pulitzerovy ceny. Čtenáře zajímající se o genderovou problematiku snad zaujme edice šesti spisů o manželství ze 16. a 17. století. A nejen translatology odborníky, ale i prosté zájemce o tlumočení a překládání, by mohl zaujmout sborník z mezinárodní studentské konference Interfaces.

FOTO: Tady nejste cizej

Z přebalu knížky Tady nejste cizej, Zdroj: archív nakladatelství Host

Tady nejste cizej je první povídkovou knihou mladého amerického autora Adama Hasletta. Jejími tématy jsou životní prohry, zklamání, samota a osamění, ale i naděje. Tuto knihu, která sklidila obdiv kritiky a mimo jiná ocenění se stala i finalistkou Pulitzerovy ceny, vydává nakladatelství Host. Vy si můžete těchto 234 stran poutavého čtiva opatřit za 289 Kč.

I z řeči žen by se mělo překládat

FOTO: Kulturní translace

Sborník Kulturní translace vznikl z příspěvků studentů, kteří se zúčastnili VII. konference Interfaces v Praze. Na více jak 300 stranách najdete příspěvky studentů pražských, lipských a vratislavských, kteří se snaží vidět translatologickou problematiku především interdisciplinárně. Knihu vydalo nakladatelství Akropolis, pořídit si ji můžete za 325 Kč.

O tom, že žena není příšera, ale nejmilejší stvoření boží, se můžete přesvědčit na 824 stranách stejnojmenné knihy s podtitulem Diskursy manželství v české literatuře raného novověku, kterou vydalo nakladatelství Scriptorium. Jedná se o druhý svazek čtyřsvazkové ediční řady „Gender v českých preskriptivních diskursech raného novověku (v literatuře o ženství, panenství, vdovství, manželství a ženském těle)“. Šest spisů o manželství ze 16. a 17. století, které opatřily vysvětlivkami, slovníčkem a dvěma studiemi editorky Lucie Storchová a Jana Ratajová, koupíte za 484 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Haslettovy povídky, studie o manželství novověku a kulturní translace