Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Fyzikální bajky, modernita a nalezinec konce 19. století

Redakce

Redakce

21. 10. 2010

FOTO: Straka v říši EntropieLetní dny jsou už nenávratně pryč, a to prý i ty babí. Takže nám opravdu nezbývá nic jiného než otevřít pěknou knihu a nechat se zahřát u srdce nějakou poutavou beletrií. Anebo zahřívat své mozkové závity čtením odborného textu. Straka v říši entropie Markéty Baňkové, Vzdušné zámky Jacqueline Wilsonové a Důsledky modernity Anthonyho Giddense jsou názvy tří různorodých knih, které vám tento týden v rubrice Knižní novinky představíme.

FOTO: Straka v říši Entropie

Straka v říši Entropie, Zdroj: archív nakladatelství Petr Prchal

Jaká je podstata vesmíru a jak se v praxi projevují klasické fyzikální zákony? Pokud nejste rozeným fyzikem, ale přesto byste rádi získali povědomí o fungování našeho světa, a to zábavnou formou, jistě vás či vaše děti potěší kniha bajek Markéty Baňkové. Straka v říši Entropie, kterou vydává nakladatelství Petr Prchal, je určena jak dětem docela malým, tak i dětem odrostlejším a jejich rodičům. Ale i pokud vás fyzika příliš nezajímá, můžete na 140 stranách knihy, kterou si pořídíte za 199 Kč, sledovat zábavné groteskní příběhy o tom, jak docházejí hlavní hrdinové – zvířátka po cestě vědy k filozofii.

Jaká jsou negativa moderní doby?

FOTO: Důsledky modernityNakladatelství Slon vydává již potřetí knihu významného britského sociologa Anthonyho Giddense. Ten v Důsledcích modernity na vysoké teoretické úrovni analyzuje reálné problémy současné doby, s nimiž se setkáváme v běžném životě a v politickém a veřejném diskursu. Na 158 stranách se zabývá otázkou proměněné role prostoru a času, změn v institucionální struktuře pozdně moderní společnosti, globalizace a jejích důsledků atd. Knihu, kterou do češtiny přeložil Karel Müller, si můžete pořídit jen za 210 Kč.

Vzdušné zámky autorky Jacqueline Wilsonové jsou knihou určenou převážně dětem, ale i mnozí dopělí v ní jistě najdou dobrý tip na oddechové čtivo. Na 312 stranách knihy, kterou vydává nakladatelství BB art, se čtenářům představuje Hetty Featherová, dítě z jednoho londýnského nalezince konce 19. století. Vypravuje v ní o svém šťastném pobytu u pěstounů, následném návratu do nalezince s velmi přísným režimem a konečně i o hledání své skutečné matky. Jestli Hetty svou maminku skutečně najde, se můžete dozvědět za 229 Kč zakoupením této poutavé knihy, kterou z anglického originálu přeložila Daniela Feltová.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Fyzikální bajky, modernita a nalezinec konce 19. století