Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Ferdinand Peroutka, Reality Game Show a válečné povídky

Redakce

Redakce

12. 5. 2011

FOTO: Mr. PaperDnes jsme pro vás z knih, které čerstvě vychází, vybrali životopis Ferdinanda Peroutky od Pavla Kosatíka, beletristický román Reality Game Show a Povídky ze stínu války Karla Suchého.

Pavel Kosatík: Ferdinand Peroutka – pozdější život

OBR: obálka knihy Ferdinand PeroutkaNovinář a spisovatel Pavel Kosatík, který pracoval jako redaktor v Mladé frontě DNES, Hospodářských novinách anebo Reflexu, pro své čtenáře připravil knihu o Ferdinandu Peroutkovi. Přesněji o jeho životě v letech 1938-1978. Životopis slavného novináře, politika a spisovatele zachycuje v období, kdy se střetává se dvěma totalitami – nacistickou a komunistickou, které se na něm obě silně podepsaly. V druhé světové válce dokázal přežít koncentrační tábor a po krátkém poválečném období uprchl do exilu. Peroutka se přátelil se známými osobnostmi své doby jako byli T. G. Masaryk anebo Karel Čapek.

Originální název: Ferdinand Peroutka – pozdější život (1938-1978)
Počet stran: 352
Nakladatelství: Mladá fronta
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 319 Kč

Anca Maria Mosora: Reality Game Show

OBR: Obálka knihy Reality Game Show Již druhá kniha mladé rumunské autorky s názvem Reality Game Show přináší pohled na současný svět, kde je člověk obklopen médii a informacemi, se kterými neumí nakládat a filtrovat je. Autorka Anca Maria Mosora vystudovala na Bukurešťské univerzitě filozofii a momentálně se připravuje na doktorát prací o fenomenologii. Kniha Reality Game Show vychází v nakladatelství Kniha Zlín v edici Neewit, která programově mapuje aktuální a mladou východoevropskou a jihoevropskou literaturu. V této edici již vyšly antologie ukrajinské a postjugoslávské prózy.

Originální název: Reality Game Show
Počet stran: 270
Nakladatelství: Kniha Zlín
Místo vydání: Zlín
Rok vydání: 2011
Překladatel: Jiřina Vyorálková
Doporučená cena: 289 Kč

Karel Suchý: Povídky ze stínu války

OBR: Obálka knihy povídky ze stínu válkyVe vlastním nakladatelství vydává spisovatel Karel Suchý knihu s názvem Povídky ze stínu války s podtitulem aneb jedna výprava do hlubin paměti. Autor představuje titul plný veselejších i smutných příběhů a lidských osudů z období Protektorátu Čechy a Morava. Jako vypravěče příběhu zvolil spisovatel malé dítě z jednoho města na Vysočině. Děj knihy je tedy viděn dětskýma očima a je inspirován skutečnými příběhy a osudy z protektorátní doby. Tato kniha není autorova prvotina, můžete ho znát také díky titulu UFO zabíjelo před úsvitem, ve kterém se Suchý zabýval záhadami a nevysvětlitelnými událostmi.

Originální název: Povídky ze stínu války aneb jedna výprava do hlubin paměti
Počet stran: 270
Nakladatelství: Karel Suchý
Rok vydání: 2010
Doporučená cena: 259 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Ferdinand Peroutka, Reality Game Show a válečné povídky