Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Encyklopedie hippies, Máchovské rezonance a Chlebová Lhota

Redakce

Redakce

10. 3. 2011

FOTO: Hippies, PeaceV dnešních knižních novinkách vám představíme Encyklopedii hippies, souborné vydání Máchou inspirovaných textů nesoucí název Máchovské rezonance a knihu pro děti s pohádkovým titulem Chlebová Lhota.

FOTO: Hippies, Peace

Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

Návratem do divokých šedesátých let pro vás může být kniha s názvem Encyklopedie hippies, kterou pro své čtenáře připravilo nakladatelství Volvox Globator. Kniha přeložená z angličtiny Lubošem Snížkem se sama nazývá kulturní encyklopedií a frazeikonem šedesátých a sedmdesátých let. Na 766 stranách vás čekají informace o hippies generaci a jejích ikonách, jako byly John Lennon anebo Janis Joplin. Autorem titulu je John Bassett McCleary. Knihu zakoupíte za 799 korun.

Opět Mácha a nová kniha pro děti

FOTO: Máchovské rezonance

V nakladatelství Akropolis vychází titul s názvem Máchovské rezonance. Kniha na 214 stranách představuje studie soustředící se na tvorbu básníků a prozaiků, kteří se svým dílem hlásili k Máchovu odkazu a hledali v něm inspiraci. V díle jsou publikovány i texty, které zařazují Máchovo dílo do kontextu středoevropského romantismu. Editorem knihy, která vychází ve spolupráci s Ústavem pro českou literaturu AV ČR je Karel Piorecký. Doporučená cena titulu je 199 korun.

Scénografce, výtvarnici a spisovatelce Dagmar Urbánkové vychází v nakladatelství Baobab kniha pro děti s názvem Chlebová Lhota. Do městečka, které je opravdu celé jen z chleba se nedostanete jen tak, buď vás tam zavane vítr anebo zanese řeka. Různorodé příběhy obyvatel Chlebové Lhoty sepisuje na 64 stranách kronikář Jan. V titulu nechybí fotografie a místy je prosté vyprávění kombinováno s komiksem. Doporučená cena této knihy je 269 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Encyklopedie hippies, Máchovské rezonance a Chlebová Lhota