Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Dvojitý kříž, Jindřich Marco a Fyzické básnictví

Redakce

Redakce

23. 2. 2012

FOTO: KnihaKnižní novinky přichází se třemi tituly, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Jedná se o Dvojitý kříž Chrise Cartera, monografii Jindřicha Marca od Vladimíra Birguse a Fyzické básnictví Petra Váši.

FOTO: Kniha

Tři nové knihy, které by neměly uniknout vaší pozornosti, Foto: Eva Makovská, TOPZINE.cz

Chris Carter: Dvojitý kříž

OBR: Chris Carter: Dvojitý křížDvojitý kříž amerického spisovatele Chrise Cartera je i na dnešní benevolentní dobu opravdu krvák. Detektiv Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia se ocitnou ve svízelné situaci. Vždyť za sérii krvavých zločinů byl už jeden člověk popraven, tak jak je možné, že celý cirkus vražd začal nanovo? Buď popravený vrah ožil, anebo se někdo snaží jeho díla napodobit. Obětí poznamenaných dvojitým křížem však přibývá.

Název: Dvojitý kříž
Autor: Chris Carter
Překlad: Jana Pacnerová
Počet stran: 344
Nakladatelství: BB art
Rok vydání: 2012
Doporučená cena: 249 korun

Vladimír Birgus: Jindřich Marco

OBR: Vladimír Birgus: Jindřich MarcoProfesor Vladimír Birgus se ve své knize zaměřil na předního představitele české reportážní a dokumentární fotografie. Jindřich Marco proslul sugestivními fotografiemi o návratu života do Berlína, Drážďan, Varšavy, Budapešti a dalších měst zničených druhou světovou válkou. Ve svých fotografiích dokázal zachytit nejen trosky budov, ale i ponížení, únavu, strach, stejně tak i sílu lidu k dalšímu životu. Kniha přináší první důkladný průřez celoživotním Marcovým fotografickým dílem.

Název: Jindřich Marco
Autor: Vladimír Birgus
Počet stran: 156
Nakladatelství: Torst
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 333 korun

Petr Váša: Fyzické básnictví

OBR: Petr Váša: Fyzické básnictvíPetr Váša představuje žánr tzv. fyzického básnictví. Kniha se snaží popsat vývoj tohoto druhu poezie, zároveň je i jeho manifestem a učebnicí, a to nejen ve slovech a obrazech. Součástí Fyzického básnictví je totiž i DVD, které zachycuje autorův příběh v řadě videí, audionahrávek a v podobě obrazových knih. Sám Petr Váša pořádá semináře a dílny na různých uměleckých školách.

Název: Fyzické básnictví
Autor: Petr Váša
Počet stran: 196
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 299 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Dvojitý kříž, Jindřich Marco a Fyzické básnictví