Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Domácí zubař, Zrcadlo světa a Pochyby

Redakce

Redakce

9. 12. 2010

FOTO: Domácí zubařI v druhých prosincových novinkách můžete hledat tipy na knihy, které byste mohli nadělit svým blízkým pod stromeček. Nezajímá se náhodou někdo z nich o umění? Nové dějiny umění podle Juliana Bella by totiž neměly chybět v žádné větší knihovně. Fanoušky Karla Kryla určitě potěší jeho výbor z písňových textů nazvaný Pochyby. Vděčným dárkem i pro „nečtenáře“ vždy byly a budou komiksy − co takhle ten nejnovější od Andy Rileyho?

FOTO: Domácí zubař

Domácí zubař, Zdroj: archív nakladatelství Paseka

Jste-li příznivcem kreslených vtipů, jistě vás potěší nejnovější dílko z dílny televizního scénáristy a tvůrce komiksů Andy Rileyho. Po sérii kreslených vtipů o králíčkovi, kterému se už nechce dál žít, a knih o tom, co říkat a co ne malým dětem, následuje titul nazvaný Domácí zubař a další úžasné vynálezy, který vás zajisté neméně pobaví. Knihu, která má 94 stran, vydává nakladatelství Paseka. Její doporučená cena je 149 Kč.

Hudba, poezie, umění

FOTO: PochybyJiž podruhé vychází v nakladatelství Dokořán výbor textů legendárního písničkáře Karla Kryla nazvaný − podle ústřední písně výboru Pochyby. Tyto písňové texty, které pocházejí z let 1966 až 1991, a byly vydány již v roce 1977 v Mnichově vlastním nákladem autora, jsou plné Krylovy svébytné poetiky, všem jistě důvěrně známé. Tato knížka příjemně malého formátu (akorát do kapsy) má 96 stran a její pořizovací cena je 135 Kč.

Nakladatelství Argo vydalo rozsáhlou publikaci malíře a spisovatele Juliana Bella nazvanou Zrcadlo světa. Autor se v ní na 496 stranách zamýšlí nad otázkami týkající se podstaty a povahy umění. Co je to vlastně umění a odkud se vzalo? Proč vůbec tvoříme? Takových otázek a možných odpovědí na ně naleznete v knize spoustu. Tyto netradiční dějiny jsou skvělým úvodem do obecných dějin umění, proto jistě potěší nejen znalce, ale i laiky. Udělejte tedy radost sobě anebo svým blízkým a pořiďte si je jen za 998 Kč!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Domácí zubař, Zrcadlo světa a Pochyby