Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Dobrý voják Švejk, Středověká setkání s jinými a Muminek

Redakce

Redakce

1. 12. 2011

FOTO: Mr. PaperStarý Dobrý voják Švejk prozradí, co vlastně dělal před válkou. Jana Valtrová nám zprostředkuje Středověká setkání s „jinými“ a pro děti máme Muminka 5. TOPZINE.cz vybral opět to nejlepší.

FOTO: Mr. Paper

Nikdy nekončící knižní svět novinek, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Jaroslav Hašek: Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky

OBR: Dobrý voják ŠvejkPokud patříte mezi fanoušky dobrého vojáka Švejka, pak jistě oceníte další knihu osudů této důležité postavy české literatury. Děj se odehrává před válkou a máme tak vůbec možnost zjistit, co dělal Josef Švejk ještě před tím, než to všechno začalo. Pět povídek o podivných a zajímavých příhodách poctivého vojína je rozšířeno o dvaadvacet dalších, neméně humorných příběhů s rozličnými náměty. I ty dokazují, že byl Jaroslav Hašek bystrý a vtipný pozorovatel okolí a opravdový mistr pera. Jako bonus obsahuje kniha DVD s unikátní dlouhometrážní animovanou verzí tohoto světově proslulého románu.

Název: Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky
Autor: Jaroslav Hašek
Ilustrace:
Petr Urban
Počet stran: 216
Nakladatelství: XYZ
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 249 korun

Jana Valtrová: Středověká setkání s „jinými“

OBR: Středověká setkání s "jinými"Jana Valtrová se ve své nové knize snaží o analýzu zpráv středověkých cestopisů, jejichž autory jsou například Jan Plano z Carpini, Vilém Rubruk, Odorik z Pordenone, Jan Marignola nebo Jordanus Katalánský. Tito významní evropští misionáři působili v různých oblastech Asie v období mezi polovinou 13. a polovinou 14. století. Autorka se pak především snaží o zachycení procesu poznávání a utváření reprezentací „jiných“ – východních křesťanů, muslimů, židů i příslušníků tradičních asijských náboženství v misionářských zprávách s ohledem na prostředky a průběh misijní činnosti.

Název: Středověká setkání s „jinými“
Autor: Jana Valtrová
Počet stran: 212
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 259 korun

Tove Janssonová: Muminek 5

OBR: Muminek 5Tyto tři díly o oblíbené kreslené postavičce Muminkovi završují pětidílný komplet. V prvním z příběhů přichází do muminího údolí zima a s ní nezvaní hosté do Muminkova domu. Maminčina pohostinnost nezná mezí, ale všeho přece jen moc škodí. Ve druhém příběhu se muminí rodina vydává na moře a ve třetím se setkáváme se zamilovaným Ryšánkem.

 

Název: Muminek 5
Autor: Tove Janssonová
Překlad: Luboš Trávníček, Libuše Trávníčková
Počet stran:
88
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 398 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Dobrý voják Švejk, Středověká setkání s jinými a Muminek