Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Den Petra Krále, Krchovského Dvojité dno a Eseje o lidských duších a společnosti

Redakce

Redakce

20. 1. 2011

Petr Kral DenJako každý čtvrtek, tak i dnes vám přinášíme tři knižní novinky, kterým můžete věnovat svoji pozornost. Nejprve vám představíme básnickou sbírku Petra Krále nazvanou Den. Poté budou následovat Eseje o lidských duších a společnosti Stanislava Komárka a novinky zakončíme Dvojitým dnem K.H. Krchovského.

Petr Král - Den

Den, Zdroj: archiv nakladatelství Pavel Mervart

Den (čili bílou navrch), tak nazval svoji sbírku básní překladatel a esejista Petr Král. Autor svou poezii, eseje a teoretické texty publikoval například v časopisech Literární noviny, Host a nebo Tvar. Titul na 178 stranách představuje autorovy básně, pro které je typický hlavně vztah mezi skutečností, obrazností a specifický přístup k surrealismu a imaginaci. Básník nezůstává u pouhého záznamu běžné reality, ale aktivně ji komentuje. Básnická sbírka vychází v nakladatelství Pavel Mervart a pořídíte ji za 199 Kč.

Eseje versus poezie

Eseje o lidských duších a společnosti

Biologovi, filosofovi a spisovateli Stanislavu Komárkovi vychází v nakladatelství Argo kniha s názvem Eseje o lidských duších a společnosti I. Autor se v titulu zamýšlí hlavně nad tím, jak podobné je fungování lidské společnosti a přírodních společenstev. Titul čítající 208 stran vás překvapí svojí otevřeností, čtivostí a přístupným filosofickým pohledem na běžné každodenní lidské úkony. Doporučená cena knihy je 259 Kč.

Dekadentní básník současnosti J.H. Krchovský vydává svoji novou básnickou sbírku pojmenovanou Dvojité dno. Básně vycházející v nakladatelství Host jsou směsicí undergroundu, humoru, rozkladu a erotiky. K tomu Krchovský přidává aktuálnost a precizně vypracovanou formu básní. Sbírka současné dekadentní poezie má 80 stran a její doporučená cena je 220 Kč. Ochutnávku z knihy si můžete prohlédnout na stránkách nakladatelství Host.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Den Petra Krále, Krchovského Dvojité dno a Eseje o lidských duších a společnosti