Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Dějiny Polska, Éra nevinnosti a K čertu se studiem!

Redakce

Redakce

19. 5. 2011

FOTO: Mr. PaperV dnešních knižních novinkách vám opět představíme trojici knih, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Jako první zmíníme Dějiny Polska od Marceli Kosmana, následovat bude Éra nevinnosti autora Lubomíra Kopečka a na závěr vás seznámíme s výborem žebravé poezie K čertu ať táhne studium.

Marceli Kosman: Dějiny Polska

OBR: Obálka knihy Dějiny PolskaMarceli Kosman je polským historikem a profesorem historie a politických věd na Univerzitě Adama Mickiewicze. Je také uznávaným znalcem pozdně středověkých a novověkých dějin Polska, Litvy, Běloruska a Ukrajiny. V nakladatelství Karolinum právě vychází jeho kniha s názvem Dějiny Polska. Titul je rozdělen do osmi oddílů, autor věnuje pozornost historii státu a společnosti, ale také kulturnímu a náboženskému vývoji. Nevynechává ani pohled na každodenní život lidí v jednotlivých historických obdobích. Vedle Poláků si všímá i dalších etnik a sousedních národů, a to včetně Čechů.

Originální název: Historia Polski
Překladatel: Jan Vitoň
Počet stran: 452
Nakladatelství: Karolinum
Místo vydání: Praha
Rok vydání:
2011
Doporučená cena: 450 Kč

Lubomír Kopeček: Éra nevinnosti

OBR: Obálka knihy Éra nevinnostiKniha Éra nevinnosti s podtitulem Česká politika 1989 – 1997 přináší obraz dynamického vývoje, který naše země prožila po listopadu 1989. Text knihy je vystavěn na důkladné analýze klíčových událostí a nedůležitějších momentů od pádu komunistického režimu do takzvaného sarajevského atentátu. Autor ukazuje čtenáři nitro Občanského fóra, provází ho zrodem české pravice a levice, komentuje spory kolem lustrací, přibližuje ekonomickou transformaci i česko-slovenské vztahy. Text je doplněn dobovými fotografiemi.

Originální název: Éra nevinnosti
Počet stran: 380
Nakladatelství: Barrister & Principal
Rok vydání: 2010
Doporučená cena: 299 korun

K čertu ať táhne studium

OBR: Obálka knihy K čertu ať táhne studiumV nakladatelství Pavel Mervart vychází první výbor z byzantské žebravé poezie u nás. Tento žánr, který byl oblíbený již na počátku evropského písemnictví, je přitažlivý i v dnešní době, a to jak pro odborníka, tak čtenáře laika. Žebravá poezie otevírá pohled do každodenního života byzantské společnosti. S humorem a ironií líčí radosti i strasti chudého učitele nebo vypráví příběh zneuznaného básníka, který díky svému ne-umění musí opustit Konstantinopol. Titul je doplněn studií přibližující historické pozadí vzniku básní a dobový literární i obecně kulturní kontext.

Originální název: K čertu ať táhne studium
Počet stran: 144
Nakladatelství: Pavel Mervart
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 179 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Dějiny Polska, Éra nevinnosti a K čertu se studiem!