Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Dej mi své oči, Faraonova šperkovnice, Má dáti dal

Redakce

Redakce

28. 7. 2011

FOTO: Mr. PaperDetektivní Dej mi své oči od Torstena Petterssona, napínavá Faraonova šperkovnice od Christy Holteiové a pro zamyšlení Má dáti dal od Věry Kudynové. Takhle vypadají dnešní knižní novinky.

FOTO:Knižní novinky

Knižní novinky na léto, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Torsten Pettersson: Dej mi své oči

OBR: Dej mi své očiAutor zasadil děj svého románu do švédsko-finského okresu Forshäla. Zde také došlo k brutální vraždě Gabrielly Dahlströmové, mladé inženýrky pracující v jaderné elektrárně. Následují další dvě vraždy a policejní inspektor Harald Lidmark je v šoku. Mrtví mají vždy vyříznuté oči a na těle vyryto písmeno: A, M, E… Torsten Pettersson ve své detektivce zkoumá komplikovanost lidské psychiky, řeší otázku bezpečnosti jaderných elektráren a bezohledný obchod s bílým masem na rusko-finské hranici. Pettersson je označován za severského Umberta Eca.

Český název: Dej mi své oči
Název originálu: Ge mig dina ögon
Autor: Torsten Pettersson
Překladatel: Irena Kunovská
Počet stran: 312
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 298 korun

Christa Holteiová: Faraonova šperkovnice

OBR: Faraonova šperkovniceFaraonova šperkovnice je dalším příběhem z ediční řady Tygří oko, jež přináší napínavé i poučné čtení o životě našich předků. Tentokrát nás Christa Holteiová zavede do starého Egypta. Součástí pohřební výbavy nedávno zesnulého faraona se má stát i zlatá truhlička, na které usilovně pracuje zlatník Huja. Těsně před uložením ji však někdo ukradne a podezření padne právě na Hujovu hlavu. Pouze zlatníkovy děti ví, že byl obviněn neprávem a vydávají se tak po stopách pachatele. To však netuší, že jim hrozí velké nebezpečí.

Český název: Faraonova šperkovnice
Autor: Christa Holteiová
Překladatel: Michaela Škultéty
Počet stran: 124
Nakladatelství: Argo
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 198 korun

Věra Kudynová: Má dáti dal

OBR: Má dáti dalRomán Má dáti dal se zaobírá myšlenkami každé ženy. Věra Kudynová otevírá problematiku touhy po dokonalosti – kosmetika, cvičení, masáže, redukce, liposukce, řezání očních víček. Avšak to hlavní změnit prostě nejde. Oko muže, pokud zrovna není módní designer nebo zakomplexovaný zakrslý hubeňour, nepozná, jestli žena váží o pět kilo víc nebo míň, pokud ho na to sama neupozorní. Muž vidí, že žena je hezká, není hezká, sympatická, nesympatická, figurálně dořešená, nedořešená, líbí se mi, nelíbí se mi, voní mi, nevoní mi. Muž vidí celek a ženy se trápí zanedbáníhodnými detaily.

Název: Má dáti dal
Autor: Věra Kudynová
Počet stran: 240
Nakladatelství: Motto
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 239 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Dej mi své oči, Faraonova šperkovnice, Má dáti dal