Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Čekání na Roberta Capu, Lásko, teď a Geometrie prostoru

Redakce

Redakce

19. 1. 2012

FOTO: KnihaKnižní novinky spolu se Susanou Fortesovou přečkají Čekání na Roberta Capu. Příznivce Jaroslava Balvína potěší jeho nová kniha Lásko, teď! a Daud Sutton vysvětlí podstatu Platónských a archimedovských těles.

FOTO: Kniha

Jak naložit s volným časem? Zkuste naše knižní tipy!, Foto: Marián Luha, Topzine.cz

Susana Fortesová: Čekání na Roberta Capu

OBR: Susana Fortesová: Čekání na Roberta CapuDěj se odehrává v Paříži roku 1935. Ve skupince spisovatelů, básníků, malířů a fotografů, kteří se scházejí v kavárnách Latinské čtvrti na levém břehu Seiny, je i mladý pár. Ona je emigrantkou z Německa s polskými kořeny, on emigrant z Maďarska, kterému nedělá problém vypořádat se s každou nepříjemnou situací. Oba dva tvoří příběh lásky dvou výjimečných osobností a svůj život zasvětili boji za pravdu. Řeč je o nejslavnějších fotoreportérech, kteří stáli u zrodu válečného zpravodajství: Robert Capa a Gerda Taro.

Název: Čekání na Roberta Capu
Autor: Susana Fortesová
Překlad: Athena Alchazidu
Počet stran: 206
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 269 Kč

Jaroslav Balvín: Lásko, teď!

OBR: Jaroslav Balvín: Lásko, teď!Atraktivní novela s názvem Lásko, teď! navazuje na tradici tzv. severočeské literární školy, a to zejména na Vladimíra Párala. Příběh pojednává o muži, který dá před svou ženou, učitelkou na základní škole, přednost její žačce. Sexuálně explicitní části protínají intelektuální úvahy, které jsou navíc v kontrastu s hovorovou řečí. Jaroslav Balvín tak pokračuje ve stylu své prozaické prvotiny Mácha: Deníky.

Název: Lásko, teď!
Autor: Jaroslav Balvín
Počet stran: 148
Nakladatelství: Novela Bohemica
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 198 Kč

Daud Sutton: Platónská a archimedovská tělesa – Geometrie prostoru

OBR: Daud Sutton: Platónská a archimedovská tělesaPředstavte si kouli – dokonalý symbol jednoty. Každý bod na jejím povrchu je stejný jako všechny ostatní a leží ve stejné vzdálenosti od jedinečného bodu v jejím středu. Koule je ale i základem pěti platónských a třinácti archimedovských těles – od čtyřstěnu, krychle, osmistěnu až po osekaný dvacetistěn či otupený dvanáctistěn. Těchto osmnáct útvarů tvoří základní prvky trojrozměrného prostoru, najdeme je v architektuře, v chemii či v jaderné fyzice. Geometr a výtvarník Daud Sutton ukazuje elegantní jednoduchost vztahů mezi těmito krásnými formami.

Název: Platónská a archimedovská tělesa Geometrie prostoru
Autor: Daud Sutton
Překlad: Helena Nyklová
Počet stran:
68
Nakladatelství: Dokořán
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 198 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Čekání na Roberta Capu, Lásko, teď a Geometrie prostoru