Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Cashův životopis, Céline v Čechách a 100 písní a fotografií Boba Dylana

Redakce

Redakce

13. 1. 2011

V dnešních novinkách vám představíme knihy týkající se známých osobností ze světa hudby i světové literatury. První knihou je dílo s názvem Johnny Cash: Životopis. S titulem Céline v Čechách se přeneseme ze světa hudby do světa literatury a dnešní novinky zakončíme stylově knihou 100 písní a fotografií od Boba Dylana.

FOTO: Johnny Cash

Johnny Cash, Zdroj: archiv nakladatelství VOLVOX GLOBATOR

Několikanásobný držitel ceny Grammy, majitel hvězdy na Hollywoodském chodníku slávy a hlavně člověk, který si dokázal zachovat svoji skromnost. To je Johnny Cash. V nakladatelství VOLVOX GLOBATOR vychází portrét jeho osudu pod názvem Johnny Cash životopis. Život zpěváka, který se proslavil zpěvem country sepsal Stephen Miller a z angličtiny ho pro vás přeložila Klára Pyšková. Knihu čítající 400 stran o životě této hudební legendy pořídíte za 399 Kč.

Louis Ferdinand Céline v očích české kritiky

Céline v Čechách

Céline v Čechách a v očích české kritiky, tak nám představuje autorka Anna Kareninová francouského spisovatele a lékaře – Louise Ferdinanda Célina. Kniha obsahuje výbor z korespondence, dobových komentářů a fotografií. Na 352 stranách autorka sleduje ohlas a přijímání Célinových textů českými kritiky – F.X. Šaldou, F. Peroutkou, K. Čapkem a nebo Bohumilem Hrabalem. Kniha vychází v edici Revolver Revue a můžete si jí zakoupit za 320 Kč.

Dnešní novinky uzavřeme s folkovou hudební legendou – Bobem Dylanem. V knize 100 písní a fotografií pro vás sám zpěvák vybral rovnou stovku svých nejlepších písní. Jejich texty najdete v knize jak v originále, tak v českém překladu a nechybí ani notový záznam s akordy pro kytaru. Kniha, která má 750 stran, vychází v nakladatelství VOLVOX GLOBATOR a je doplněna dobovými fotografiemi a informacemi, kdy a jak která píseň vznikla. Doporučená cena titulu je 799 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Cashův životopis, Céline v Čechách a 100 písní a fotografií Boba Dylana