Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Brno, Tredoku a Kapesní průvodce posmrtným životem

Redakce

Redakce

23. 12. 2010

FOTO: BrnoV dnešních knižních novinkách vám představíme tři různorodé knihy, kterými se můžete při vánoční odpočinku a zasloužené dovolené příjemně rozptýlit. Nejen brněnským rodákům je určen již druhý díl knihy Brno, který vychází v nakladatelství Paseka. Pro náročnější luštitele sudoku připravilo nakladatelství Hejkal dvě publikace nové hry tredoku. Na závěr si představíme velmi praktického Kapesního průvodce posmrtným životem z nakladatelství VOLVOX GLOBATOR.

FOTO: Brno

Brno, Zdroj: archiv nakladatelství Paseka

Nejen pamětníkům je adresována publikace nazvaná Brno II. díl, která vychází v nakladatelství Paseka, v edici Zmizelá Morava.Autorky Hana Jordánová a Ludmila Sulitková v ní sledují hlavně urbanistický, hospodářský a kulturní rozvoj bývalých brněnských předměstí a jejich postupnou integraci s městem v období do konce habsburské monarchie. Text doprovází přes sto archivních fotografií. Doporučená cena knihy, která má 114 stran, je 249 Kč.

Tredoku a Kapesní průvodce posmrtným životem

FOTO: Tredoku Pro ty, které už obyčejné sudoku nudí, připravilo nakladatelství Hejkal dvě knihy nového hlavolamu – Tredoku skoro snadné a Tredoku trochu těžké. A o co vlastně jde ? Tredoku je víceméně jen prostorová verze již známého sudoku. Obě knihy obsahují návod, sto hlavolamů a řešení jejich doporučená cena je 79 Kč. Tredoku skoro snadné má 128 stran a Tredoku trochu těžké o čtyři méně. Případné zájemce o hlavolam jistě potěší možnost vyzkoušet si tredoku přímo na stránkách nakladatelství.

Poslední dnešní knihou, kterou byste si určitě neměli nechat ujít, je Kapesní průvodce posmrtným životem, který vychází v nakladatelství VOLVOX GLOBATOR. Jedná se o rekapitulaci toho, jaké možnosti vám které náboženství nabízí v posmrtném životě. V knize nechybí ani názorné grafy a ilustrace. Autorkami knihy, kterou z angličtiny ji přeložila Klára Břeňová, jsou Augusta Mooreová a Elisabeth Ripleyová. Titul má 160 stran a jeho doporučená cena je 199 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Brno, Tredoku a Kapesní průvodce posmrtným životem