Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Běsové budou pokřikovat, Tři anglické lásky a Zelenkovy Básně

Redakce

Redakce

6. 1. 2011

FOTO: Běsové budou pokřikovatV dnešních novinkách vám představíme tři knihy vskutku poetické. Jako prvním si uvedeme titul Běsové budou pokřikovat. Kniha Tři anglické lásky vám připomene anglický romantismus a nakonec se vám představí kniha s názvem Básně, která je souhrnem díla Jaromíra Zelenky.

FOTO: Běsové budou pokřikovat

Běsové budou pokřikovat, Zdroj: archív nakladatelství H_aluze

Běsové budou pokřikovat od básníka Patrika Linharta vás ani na chvilku nenechají v klidu. Autor v knize uplatňuje zajímavou směsici básní a mikropovídek. Na 72 stranách se prolínají různorodá témata od moderní podoby dekadence, přes strach z neznámého až po komiku tragického. Vše je ovlivněno neviditelnou linií psychedelie, fantasknosti a neustálého balancování na neurčeném pomezí. Kniha vychází v Edici H_aluze a je volně k prohlédnutí na Portálu české literatury.

Červená knihovna, nebo poezie?

FOTO: Tři anglické láskyNejen pro znalkyně a znalce Jane Austenové, sester Bronteových nebo Daphne du Maurier vychází v Nakladatelství Lidové noviny kniha Ivany Mudrové nazvaná Tři anglické lásky. V titulu hrají prim již zmíněné autorky anglického romantismu. Ivana Mudrová se zabývá tím, jak vypadala reálná místa, postavy či situace, ze kterých mohly spisovatelky čerpat inspiraci pro své romány. Na 240 stranách můžete porovnávat fiktivní a reálné charaktery a prostředí, ve kterých se odehrávaly romantické příběhy neobyčejných hrdinek. Knihu s bohatou fotodokumentací pořídíte za 299 .

Jako pátý svazek díla Jaromíra Zelenky vychází v nakladatelství Paseka kniha s prostým názvem Básně. Jedná se o celkovou básnickou tvorbu, titul obsahuje všechny knižně publikované básně a v autorizovaném výboru zahrnuje také básně vydané v časopisech či sbornících i básně doposud neuveřejněné, tedy autorovu tvorbu hlavně od poloviny 60. let 20. století až do současnosti. Růst a proměny Zelenkova básnického díla můžete sledovat na 260 stranách knihy, jejíž doporučená cena je 349 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Běsové budou pokřikovat, Tři anglické lásky a Zelenkovy Básně