Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Knižní novinky: Balabánovy spisy, Encyklopedie českých vesnic a Žádná ženská člověk není

Redakce

Redakce

23. 6. 2011

KnihyKnižní novinky se dnes zaměří na Jana Balabána a jeho Romány a novely, s Janem Peštou se podíváme do Libereckého kraje a také se dozvíme, proč Žádná ženská člověk není.

FOTO: Kniha

Co nového ve světě literatury?, Zdroj:sxc.hu

Jan Balabán: Romány a novely

FOTO: Romány a novelyNakladatelství Host již tradičně uvede další dílo zemřelého Jana Balabána, tentokrát se jedná o soubor delších próz Romány a novely, který vychází jako druhý ze svazků autorových sebraných spisů. Čtenář má opět možnost ponořit se do osudů hlavních hrdinů, jejichž situace může být opravdu komplikovaná, a Balabán v nich nezapomíná ukázat prstem na základní problémy lidské existence. Romány a novely znovu dokazují, jak se Jan Balabán jakožto autor dokázal vyvíjet a jak našel svébytný, tentokrát románový tvar psaní.

Název: Romány a novely
Autor: Jan Balabán
Počet stran: 584
Nakladatelství: Host Brno
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 350 korun

Jan Pešta: Encyklopedie českých vesnic V. – Liberecký kraj

FOTO: Encyklopedie českých vesnic V. - Liberecký krajPátý díl tohoto cestopisného projektu nás zavede opět do severních Čech, konkrétně do Libereckého kraje. I když se nacházíme v kraji nejmenším, je významný především svým lidovým stavitelstvím. Jan Pešta nám představí klasické, pro Liberecký kraj zcela typické roubené, hrázděné či zděné domy. Dále se podíváme i do horských oblastí, jakými jsou Krkonoše, Jizerské hory, Ještědský hřbet či Lužické hory.

Název: Encyklopedie českých vesnic V. – Liberecký kraj
Autor: Jan Pešta
Počet stran: 400
Nakladatelství: Libri
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 890 korun

Jana Ratajová, Lucie Storchová: Žádná ženská člověk není

FOTO: Žádná ženská člověk neníPublikace nazvaná Žádná ženská člověk není nám představí několik menších spisů o ženství, ženách a otázce genderu a genderových vztahů vůbec. Kniha předkládá pohled na polarizaci názorů na konci 17. a 18. století a otevírá ožehavou problematiku ženství, panenství, vdovství, manželství či samotného ženského těla. Čtenáře zajisté potěší, že je kniha doplněna o vysvětlivky a slovníček pojmů.

Název: Žádná ženská člověk není
Autor: Jana Ratajová, Lucie Storchová
Počet stran: 496
Nakladatelství: Scriptorium
Rok vydání: 2011
Doporučená cena: 339 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Knižní novinky: Balabánovy spisy, Encyklopedie českých vesnic a Žádná ženská člověk není