×
TOPZINE.cz

Knižní novinky: Alhambra či Aréna smrti?

Gotická oknaPokud tento týden vyrazíte do knihkupectví, nebudete potřebovat zrovna naditou peněženku, abyste si mohli pořídit vskutku kvalitní knihu. Potěšeni budou jak milovníci reality show, tak příznivci literárních lahůdek a původní české beletrie.

Ilustrační foto Foto: Eva Marková
Ilustrační foto Foto: Eva Marková

Díky nakladatelství Fragment mají i čeští čtenáři možnost seznámit se s velmi populární sérii knih, jež nese název Hunger Games. První díl nazvaný Aréna smrti je v USA předmětem mnoha diskusí, autorka Suzanne Collinsová ve svých knihách totiž popisuje bitvy na život a na smrt, a to v přímém přenosu televizních kamer, což se nelíbí mnoha rodičům těch dospívajících, kteří knize doslova propadli. Brožovanou knihu o 328 stranách pořídíte za 349,- Kč. Na stránkách Topzinu již brzy přineseme recenzi prvního dílu série!

Collinsová, Suzanne: Aréna smrti (Hunger Games) Zdroj: archív nakladatelství Fragment
Collinsová, Suzanne: Aréna smrti (Hunger Games) Zdroj: archív nakladatelství Fragment

Tereza Brdečková debutovala jako spisovatelka roku 1996 a na české literární scéně jí plným právem patří jedno z předních míst! V nakladatelství Euromedia Group – Odeon jí tento týden vychází román Alhambra, jenž vypráví o jedné pražské umělecké rodině. Brdečková svým vyprávěním pokrývá celé jedno století, vypráví o českém loutkovém filmu, o úniku z tíživé atmosféry stalinismu a (příznačně?) i o světě smyšlených map. Román čítající 240 stran stojí 229,- Kč.

Brdečková, Tereza: Alhambra Zdroj: archív Euromedia Group - Odeon
Brdečková, Tereza: Alhambra Zdroj: archív Euromedia Group - Odeon

Nakladatelství Dauphin připravuje ediční řadu Korespondence Jakuba Demla (1878 – 1961), v těchto dnech vychází první svazek této řady nazvaný „Carissime, kde se touláte?“. Edice tak chce zpřístupnit některé dosud nevydané soubory básníkových dopisů, jichž se dochovaly celé tisíce! Dopisy jsou svědectvím o zvláštním spojení mezi Demlovým životem a Demlovým básnickým dílem. Publikace, jež má 232 stran, stojí 278,- Kč, k vydání ji připravily (a doprovodnými texty, vysvětlivkami a samozřejmě ediční poznámkou opatřily) Šárka Kořínková a Iva Mrázková.

Korespondence básníka Demla Zdroj: archív nakladatelství Dauphin
Korespondence básníka Demla Zdroj: archív nakladatelství Dauphin


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..