Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Kniha Špaček v porcelánu aneb Etiketa, vole! je zábavou i poučením pro mladé

Chcete-li vědět, jak se chovat ve společnosti, na prvním rande či přijímacím pohovoru tak, abyste to nepo…, buďme slušní, zeptejte se Ladislava Špačka. V knize s příznačným názvem Špaček v porcelánu aneb Etiketa, vole! se tentokrát věnuje puberťákům.

Mládí

Každý mladý člověk by měl vědět, jak se chovat, Zdroj: sxc.hu

Ladislava Špačka netřeba představovat. Kouká na vás z obálky knihy, a to v oděvu, v jakém jste ho ještě neviděli! A ta čepice s kšiltem mu tolik sluší!

Oranžová knížka s ilustracemi Milana Starého není v žádném případě nudnou příručkou slušného chování, ale zábavným i poučným čtením pro děti a mládež. Kniha je velmi praktická, posuďte sami.

Nebuďte jako sloni v porcelánu!

Hned v úvodu se dozvíte, že zamračený smajlík popisuje naprosto nevhodné způsoby chování a ten veselý naopak ty vhodné. Takže pozor, abyste to nepopletli! Černý trojúhelník připomínající tlačítko play na přehrávači upozorňuje na to, co je obzvláště důležité a co si máte zapamatovat. Jde o jakési shrnutí na konci každé kapitoly. Kapitolky jsou přehledné a vtipně ilustrované.

Špaček v porcelánu aneb Etiketa, vole!

Zábavnou formou se dozvíte, jak se představit, kdo komu podává ruku, jak se chovat ve škole, v tramvaji, na zkoušce, u přijímacího pohovoru, v restauraci nebo v tanečních, jak správně komunikovat, co všechno je povoleno na první schůzce, abyste od vaší vyvolené nedostali do zubů! Na konci knihy vás čeká test s třiceti otázkami, který prověří, jak na tom vlastně jste.

A teď několik zajímavých názorů na společenské chování:

Lidé se k sobě vždycky nechovali slušně a zdvořile, už pračlověk řešil své spory kyjem.Pro maily neplatí žádná pravidla a to mi vyhovuje. Každý si může psát, jak chce, dokonce tím ukazuje svůj osobitý styl.

Rozešli jsme se před kinem, šel jsem ještě na trénink. Chtěl jsem jí dát pusu, ale ona se cukala, tak jsem toho nechal.

Jedete-li s tím, s kým chodíte, v autobuse, nestyďte se dát to najevo. Za svoji lásku se nemusíte stydět. Líbání, sezení na klíně nebo jiné projevy erotické přitažlivosti jsou mezi lidmi normální. Komu to vadí, tak vám asi závidí.

Do tanečních bych nechodil, musí se tam nosit černé kvádro, kravata a bílé rukavice, vypadal bych jak Ferda Mravenec.

 

Název: Špaček v porcelánu aneb Etiketa, vole!
Autor: Ladislav Špaček
Ilustrace: Milan Starý
Počet stran: 208
Vazba: pevná
Nakladatelství: Mladá fronta a. s., Praha 2011
Doporučená cena: 229,- Kč
Hodnocení: **** (90%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kniha Špaček v porcelánu aneb Etiketa, vole! je zábavou i poučením pro mladé