Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Kniha Ježíšek prozradí vše o Vánocích a ukáže pravdivou tvář Jezulátka

Redakce

Redakce

30. 12. 2010

FOTO: Vánoční stromeček - ozdobaNová vánoční kniha s názvem Ježíšek byla slavnostně pokřtěna v kavárně Starbucks na Malostranském náměstí. Přizvána byla herečka Sabina Laurinová, která se zhostila předčítání příběhu O pražském Jezulátku a přišla s netradičním nápadem pokřtít knihu zpěvem. Vyzvala zúčastněné děti a společně zazpívali koledu Narodil se Kristus pán.

FOTO: Vánoční stromeček - ozdoba

Ozdobený stromeček je nutnost, má-li přijít Ježíšek, Zdroj: wikimedia.org

Křest knihy Hany Skálové proběhl tak trochu v dětském duchu. Pražská kavárna Starbucks na se zaplnila především dětmi, které měly za úkol nakreslit, jak podle nich vypadá opravdový Ježíšek. Kresby byly různorodé a některé děti opravdu překvapily a mohly si odnést dárky v podobě podepsané knihy, nebo plyšového medvídka. Děti k mému překvapení toužily více po knize, a jelikož výtisků nebylo připraveno mnoho, došlo i k slzám.

Sabina Laurinová pokřtila Ježíška

Na křtu se objevila herečka Sabina Laurinová, která se stala kmotrou, dále Hana Skálová, která přišla s nápadem vytvořit knihu o Vánocích, a několik spoluautorů. Velký podíl na knize má například spisovatelka Ivona Březinová nebo M. Kratochvíl. Ilustrace vytvořila Andrea Tachezy spolu s dalšími umělci. Svoji dávkou inspirace přispěli také studenti západočeské univerzity v Plzni.

FOTO: Vánoce

Ježíšek byl pokřtěn v pražské kavárně Starbucks, Foto: Barbora Voláková

Všichni autoři se zřekli nároku na honorář a občanské sdružení Záblesk v čele s předsedkyní Ivanou Rečkovou si mohlo odnést šek, ke kterému přibude i část peněz z prodeje této knihy. Hluchoslepým dětem a jejich rodičům tak autoři přispěli na výstavbu prvního skupinového ubytovacího zařízení pro hluchoslepé lidi.

Jak kniha vznikla?

Skálová prý před lety s hrůzou zjistila, že děti kreslí pána s bílými vousy v červeném oblečení, obrátila se na výtvarníky a s jejich pomocí vznikly obrázky Ježíška, z kterých byla před dvěma lety uspořádaná výstava. Nakladatelství Mladá fronta podpořilo tento projekt a takvznikla kniha, ve které naleznete 12 kapitol vyprávějících vše o vánočních svátcích.

„Kniha je určena pro celou rodinu. Děti i dospělí se v ní mohou dozvědět více o vánočních příbězích a tradicích, které nejsou příliš známě. Jsme rádi, že prostřednictvím této knihy můžeme podpořit sdružení Záblesk a pomoci mu tak s projektem pro hluchoslepé děti,“ sdělila Magdaléna Potměšilová, vedoucí marketingu a PR divize Knihy nakladatelství Mladá fronta.

Křest knihy se povedl a doufejme, že motivuje rodiče k zakoupení knihy, plné povídek, básniček a především ilustrací, díky kterým děti pochopí, že dárky jim nenosí Santa Claus ani Děda Mráz, ale Ježíšek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kniha Ježíšek prozradí vše o Vánocích a ukáže pravdivou tvář Jezulátka