×
TOPZINE.cz

Knights-Batten Awards získal Čech

O bezesporných kvalitách českých studentů se v letošním roce přesvědčila celá Amerika. Koncem července totiž ocenila českého stipendistu Jaroslava Valůcha prestižní cenou Knights-Batten Awards. Ten v rámci Humphreyho stipendijního programu studuje na University of Maryland College Park nové způsoby komunikace využitelné v práci neziskových organizací.

Zdroj: linkuj.cz

V rámci svého stipendijního programu také pracoval na projektu Ushahidi, který jej k prestižní ceně přivedl. Ocenění Knights-Batten Award každoročně oceňuje kreativní využití nových technologií, které přivádějí občany k zájmu o společenské dění. Právě to se povedlo Valůchově programu Ushahidi, který se stal jedním z klíčových při organizaci záchranných akcí na zemětřesením postiženém Haiti v roce 2009.

Strategie Ushahidi

Projekt Ushahidi je webovou platformou zaměřující se na aktivizaci dobrovolníků k pomoci v krizových situacích. Prostřednictvím tradičních, ale i nových komunikačních kanálů, jako jsou Twitter, Facebook nebo Skype, během dvou hodin shromáždil klíčové informace o potřebách postižených míst. Tím značně usnadnil a zefektivnil záchranné akce a dopomohl tak k záchraně nejednoho života.

OBR: Tlačítko facebook

Ze všech stran jsme zvyklí na nová komunikační média slýchat spíše kritické názory. Jednou tato média zbytečně přitahují malé děti k obrazovce počítače, podruhé pak představují doslova živné pole pro devianty a pedofily a napotřetí pak způsobují vyhazovy z práce. Konečně však nastal okamžik, kdy se takové médium stalo užitečné, a to pro tu věc nejušlechtilejší, kterou je záchrana lidského života.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..