×
TOPZINE.cz

Kmotr a Někdo to rád horké ve speciálním promítání kina Světozor!

GodfatherKino Světozor zrestaurovává skvosty kinemtatografie jako je Někdo to rád horké, Život je krásný nebo Kmotr od Francise Forda Copolly.

Někdo to rád horké, tentokrát v HD!, Zdroj: sexualityinart.files.wordpress.com
Někdo to rád horké, tentokrát v HD! Zdroj: sexualityinart.files.wordpress.com

Od 27. prosince do 13. ledna se v kině Světozor koná projekce digitálně zrestaurovaných legendárních filmů světové klasiky. Ve vysokém rozlišení bude ke zhlédnutí Kmotr (The Godfather, USA 1972, Francis Ford Coppola), Někdo to rád Horké (Some Like It Hot, USA 1959, Billy Wilder) a Život je krásný (It’s a Wonderful Life, USA 1946, Frank Capra).

“Vidět tyto klasiky na filmovém plátně je něco, na co museli filmoví diváci v této zemi čekat opravdu dlouho. Pro mě je opravdovou událostí především projekce Kmotra,” dodává Radim Habartík z kina Světozor.

Nápad zrestaurovat stařičké 35mm filmy se zrodil v hlavě Stevena Spielberga a Francise Forda Copolly v roce 2006, kdy se naskytla možnost převodu do filmového rozlišení 4K. I přes obtížné shánění zachovalých kopií filmů a zdlouhavém scanování políčka po políčku (kterých má film v jedné vteřině 24) se zdařilo filmy přenést a výsledek si můžete prohlédnout právě v kině Světozor!

Od 27. prosince do 13. ledna se v kině Světozor koná projekce digitálně zrestaurovaných legendárních filmů světové klasiky. Ve vysokém rozlišení bude ke shlédnutí Kmotr (The Godfather, USA 1972, Francis Ford Coppola), Někdo to rád Horké(Some Like It Hot, USA 1959, Billy Wilder) a Život je krásný (It’s a Wonderful Life, USA 1946, Frank Capra).

“Vidět tyto klasiky na filmovém plátně je něco, na co museli filmoví diváci v této zemi čekat opravdu dlouho. Pro mě je opravdovou událostí především projekce Kmotra,” dodává Radim Habartík z kina Světozor.

Nápad zrestaurovat stařičké 35mm filmy se zrodil v hlavě Stevena Spielberga a Francise Forda Copolly v roce 2006, kdy se naskytla možnost převodu do filmového rozlišení “4K“. I přes obtížné shánění zachovalých kopií filmů a zdlouhavém scanování políčka po políčku (kterých má film v jedné vteřině 24) se zdařilo filmy přenést a výsledek si můžete prohlédnout právě v kině Světozor!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..