Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Klub rváčů se dočká pokračování. Půjde o sérii grafických novel

Redakce

Redakce

3. 12. 2013

V létě Chuck Palahniuk na Comic-Conu oznámil, že chystá pokračování své prvotiny a že půjde o celou grafickou sérii. Nedávno prozradil detaily návratu Tylera Durdena, úvodní postavy Klubu rváčů.

Známý americký spisovatel Chuck Palahniuk se v roce 1996 probojoval mezi uznávané autory svou prvotinou s názvem Klub rváčů. Pod taktovkou Davida Finchera vznikla o tři roky později její filmová adaptace, která se i přes počáteční neúspěch stala kultovním filmem a v proslulosti převýšila svou literární předlohu. Ve filmu zazářila dvojice hollywoodských herců – Brad Pitt a Edward Norton.

Pokračování se bude odehrávat o deset let později. Role vypravěče se ujme právě Tyler Durden, jenž očekává svůj velký comeback v hlavě hlavní postavy a faktického vypravěče. Ano, zní to složitě, ale vzpomeňte, že ani první díl na tom nebyl jinak.

V původní knize i filmu se divák seznámil s nespokojeným mužem Jackem, který jednoho dne potká Tylera Durdena. Tyler je rebel, jenž obrátí život vypravěče a ústřední postavy vzhůru nohama. Seznámí ho s Klubem rváčů a ještě mnohem nebezpečnějšími činnostmi tzv. Operace Mayhem.

video
play-sharp-fill

Co se týče děje plánovaného pokračování, prozradil autor následující. Nevšímavý Jack a znuděná Marla jsou manželé středního věku žijící na předměstí. Jack bere léky, aby v sobě potlačil hrozbu ztělesněnou Tylerem. Vše se změní v den, kdy jejich malého syna unese právě Tyler. Jack je opět neúprosně vtažen do světa Mayhemu. Otázkou donedávna zůstávalo, jak se nebezpečný Tyler probojuje k tomu, aby unesl Jackova kluka, svého teoretického syna.

Za vším hledej ženu, praví známá věta, ani tady tomu nebude jinak. Podle nedávno zveřejněného úryvku z připravovaného pokračování je vinna Marla. To ona může za Tylerovo puštění ze řetězu. Možná, že chtěla uvolněním Jackova pevného sevření trochu okořenit vyhaslé manželství. Jak už to však tak bývá, věci nevychází přesně podle představ. Tyler se ujímá moci, aby terorizoval jejich životy.

Čtenář se jistě může těšit na Palahniukovy typické hlasy postav. Jejich upřímné, hrubé a necenzurované vyprávění dělá z jeho knih to, čím vystupují nad ostatní literární díla. Zvědavost je podmíněna i netypickým zpracováním ve formátu grafické novely. Jelikož je velmi pravděpodobné, že pokračování Klubu rváčů je stále ve fázi vzniku, můžeme jen doufat, že se brzy dozvíme bližší informace.

To, zda dojde i na filmové zpracování, je pouze na úrovni čistých spekulací. Tím spíš jsou ve hvězdách odpovědi na otázku, zda si v onom pokračování opět zahrají Brad Pitt, Edward Norton a Helena Bonham Carter.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klub rváčů se dočká pokračování. Půjde o sérii grafických novel